Nedeľa, 28. máj, 2023 | Meniny má Viliam

Dva útoky medveďa za týždeň, záujem o zbrojný preukaz rastie, ďalší veľký rezort na Liptove

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.

MY | TOP správy z regiónov MY | TOP správy z regiónov

Newsletter TOP správy z regiónov vám každý týždeň prináša tie najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy z našich regionálnych webov MY o aktuálnom dianí v regiónoch celého Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zistili, prečo medveď útočil. Zásahový tím preveril miesto desivej udalosti

Jaroslav Slašťan zo Zásahového tímu opísal, ako sa zrejme útok odohral. Jaroslav Slašťan zo Zásahového tímu opísal, ako sa zrejme útok odohral. (zdroj: Igor Roško)

V priebehu týždňa došlo na Hornej Nitre k dvom útokom medveďa. Naposledy šelma zranila poľovného hospodára. Zásahový tím obhliadol miesto nešťastnej udalosti a zistil pravdepodobnú príčinu útoku.

Čítajte viac: https://myhornanitra.sme.sk/c/23152846/zistili-preco-medved-utocil-zasahovy-tim-preveril-miesto-desivej-udalosti.html

SkryťVypnúť reklamu

Matka s popôrodnou depresiou: Uvažovala som, koľko ešte vydržím, kým ma odvezie sanitka

Silvia Vnenčáková so synom. Silvia Vnenčáková so synom. (zdroj: archív Silvie Vnenčákovej)

Silvia Vnenčáková trpela popôrodnou depresiou. Radosť z malého syna vystriedal plač, hnev aj myšlienky, že by mu bolo bez nej lepšie. „Hovorili, nech si užívam prvé chvíle s dieťaťom, lebo sú najkrajšie. Mne to prišlo absurdné.“

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23150703/matka-s-poporodnou-depresiou-uvazovala-som-kolko-este-vydrzim-kym-ma-odvezie-sanitka.html


Zaužívané stereotypy, zlý plat aj podmienky, ženy po materskej to majú na trhu práce ťažšie

Ilustračná fotografia. Ilustračná fotografia. (zdroj: freepik.com)

Zaužívané stereotypy či zlý plat a podmienky, ženy po materskej to majú na trhu práce ťažšie. Štát ani zamestnávatelia im veľmi nepomáhajú. „Muža sa na pohovore nepýtajú, ako ma zabezpečenú opateru detí,“ hovorí kariérová poradkyňa.

SkryťVypnúť reklamu

Čítajte viac: https://regiony.sme.sk/c/23150293/zauzivane-stereotypy-zly-plat-aj-podmienky-zeny-po-materskej-to-maju-na-trhu-prace-tazsie.html


Noc hrôzy, v Telgárte víchrica zvalila novostavbu

Nápor silného vetra novostavba v Telgárte nevydržala. Nápor silného vetra novostavba v Telgárte nevydržala. (zdroj: Jozef Štajer pre MY Novohrad)

Telgártom sa v prehnala víchrica, ktorá v nárazoch dosiahla silu orkánu. Nápor vetra nevydržala jedna z novostavieb, o strechu prišiel aj miestni hotel. Dedina bola bez elektriny, tamojší odstraňujú následky nepriaznivého počasia.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23151595/noc-hrozy-v-telgarte-vichrica-zvalila-novostavbu.html


Režisér Lukáš Hanulák: Nemať film o Tisovi je, akoby Nemci nemali žiaden film o Hitlerovi

Režisér Lukáš Hanulák má na konte množstvo úspešných projektov. Režisér Lukáš Hanulák má na konte množstvo úspešných projektov. (zdroj: archív LH)

„Nemať film o Jozefovi Tisovi, je ako by Nemci nemali film o Adolfovi Hitlerovi,“ hovorí režisér Lukáš Hanulák o svojom pripravovanom filme. Podľa neho sme sa ako národ nepoučili a situácia na Slovensku sa čoraz viac tiahne k extrému.

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/23151151/reziser-lukas-hanulak-nemat-film-o-tisovi-je-akoby-nemci-nemali-ziaden-film-o-hitlerovi.html

SkryťVypnúť reklamu


Lieky na spanie od lekára môžu veľmi ľahko vytvoriť závislosť, hovorí psychiatrička

Psychiatrička Zuzana Mlyneková Psychiatrička Zuzana Mlyneková (zdroj: archív Z.M.)

„Za zlým spánkom sa môže skrývať aj chronické ochorenie,“ hovorí psychiatrička Zuzana Mlyneková. V rozhovore vysvetľuje, čo všetko spôsobuje spánkové poruchy, ktoré lieky vytvárajú závislosť či ako problémy so spaním vyriešiť.

Čítajte viac: https://mytopolcany.sme.sk/c/23150516/lieky-na-spanie-od-lekara-mozu-velmi-lahko-vytvorit-zavislost-hovori-psychiatricka.html


Vymazaná mama bojuje za návraty detí k rodičom, kontaktujú ju aj z Francúzska

Beáta sa nevzdáva a bojuje nie len za seba, ale aj za ostatných rodičov. Beáta sa nevzdáva a bojuje nie len za seba, ale aj za ostatných rodičov. (zdroj: archív B.J. )

Stovky vymazaných rodičov ju žiadajú o pomoc, aby mohli byť so svojimi deťmi. Matka z Košíc roky nevidela syna. Vďaka iniciatíve odkrýva špinavé praktiky a nefunkčný systém pri rozhodovaní o deťoch.

Čítajte viac: https://vychod.sme.sk/c/23152771/zakladatelka-iniciativy-za-vymazanych-rodicov-beata-ozyvaju-sa-mi-aj-rodicia-z-ciech-ci-francuzska.html


Dánska firma chce v Podlužanoch prevádzkovať prasaciu farmu. Miestni sú proti

Ilustračné foto. Ilustračné foto. (zdroj: TASR)

Dánsky investor chce v Podlužanoch prestavať starý kravín na prasaciu farmu. Má byť priamo v obytnej oblasti. Tamojší, vrátane starostu, so zámerom nesúhlasia. Obávajú sa zápachu, hluku i znečistenia prostredia.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23152087/danska-firma-chce-v-podluzanoch-prevadzkovat-prasaciu-farmu-miestni-su-proti.html


Družstvo zbúrali, na jeho mieste má vyrásť rezort s 500 lôžkami

Takto má vyzerať nový rezort v Liptovskom Jáne. Takto má vyzerať nový rezort v Liptovskom Jáne. (zdroj: Intrans SK, vizualizácia: Architekti.sk)

V Liptovskom Jáne chcú postaviť najmodernejšie wellness centrum v regióne. Majiteľom pozemkov je spoločnosť, ktorej väčšinovým majiteľom je firma so sídlom na Floride. Na webe ponúkajú aparmány ako investičnú príležitosť.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/23151967/druzstvo-zburali-na-jeho-mieste-ma-vyrast-rezort-s-500-lozkami.html


Úsek bez tunela na D3 je o tretinu drahší ako trasa s dvoma tunelmi

Výstavba privádzača D3 Kysucké Nové Mesto. Výstavba privádzača D3 Kysucké Nové Mesto. (zdroj: Pavol Stolárik)

Útvar hodnoty za peniaze dporúča šetriť na súbežných cestách a mostoch, ktoré vytvárajú konkurenciu D3. Náklady zvyšuje aj mamutí projekt vážskej vodnej cesty, ktorý okolité štáty zhodili zo stola, no u nás žije.

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/23151919/usek-bez-tunela-na-d3-je-o-tretinu-drahsi-ako-trasa-s-dvoma-tunelmi.htmlAkonáhle máte zbraň, ste jednou nohou v base, vraví odborník. Mali by byť kurzy povinné?

Ilustračná fotografia. Ilustračná fotografia. (zdroj: TASR/AP)

Od vypuknutia vojny na Ukrajine vzrástol záujem o zbrojný preukaz a výcvik. Mať preukaz a zbraň ale neznamená, že ju vie človek správne použiť. „Niektorí na to jednoducho nemajú,“ hovorí Ondrej Gossányi z Tactical Combat Academy.

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/23148948/mat-zbrojny-preukaz-a-zbran-neznamena-ze-ju-vie-clovek-pouzit-niektori-na-to-nemaju-hovori-odbornik.html


Švagrovi pomohol utiecť do Rakúska, štát ho za to popravil. Podľa dcéry to bola vražda

Rodina Valentovcov; vľavo Peťko, uprostred Gitka, v náručí otca sedí Helenka. Rodina Valentovcov; vľavo Peťko, uprostred Gitka, v náručí otca sedí Helenka. (zdroj: archív MZ)

Tento týždeň to bolo 70 rokov, čo Pavla Valenta obesili v Prahe na Pankráci. Odsúdili ho za to, že švagrovi pomohol utiecť do Rakúska. Jeho manželku odsúdili na doživotie. „To nebol súd, ale obyčajná vražda,“ hovorí jeho dcéra Margita Zimanová.

Čítajte viac: https://myzvolen.sme.sk/c/23150184/svagrovi-pomohol-utiect-do-rakuska-stalo-ho-to-zivot-dcera-hovori-o-vrazde.html


Začali rekonštruovať národnú kultúrnu pamiatku označovanú aj ako architektonický skvost

Zrenovované okno nad schodiskom vo funkcionalistickom štýle. Zrenovované okno nad schodiskom vo funkcionalistickom štýle. (zdroj: Jana Némethová)

V Leviciach začali rekonštruovať takmer 90-ročnú národnú kultúrnu pamiatku označovanú aj ako architektonický skvost. Roky chátrala, teraz bude mať nové využitie. Pri rekonštrukcii už objavili aj viacero zaujímavostí.

Čítajte viac: https://mylevice.sme.sk/c/23151029/zacali-rekonstruovat-narodnu-kulturnu-pamiatku-oznacovanu-aj-ako-architektonicky-skvost.html


Vzdelávať sa musí aj učiteľ. To, čo sme sa naučili v škole, je dávno preč, hovorí oceňovaný učiteľ

Stredoškolská angličtinárka Zuzana Szombathová (vľavo) je v top 30 finalistov národnej súťaže Učiteľ Slovenska. Matematikár na základnej škole Jozef Zvolenský (vpravo) vlani získal v tej istej súťaži Cenu verejnosti. Stredoškolská angličtinárka Zuzana Szombathová (vľavo) je v top 30 finalistov národnej súťaže Učiteľ Slovenska. Matematikár na základnej škole Jozef Zvolenský (vpravo) vlani získal v tej istej súťaži Cenu verejnosti. (zdroj: Archív ZS, JZ)

So žiakmi budujú kamarátske vzťahy. Učitelia Zuzana Szombathová a Jozef Zvolenský svojou prácou žijú. „To, čo sme sa naučili v škole nestačí,“ myslí si Zvolenský. 28.marec na Slovensku patrí učiteľom, hoci vo svete je to inak.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23151503/vzdelavat-sa-musi-aj-ucitel-to-co-sme-sa-naucili-v-skole-je-davno-prec-hovori-ocenovany-ucitel.html


Valcoval hudobné rebríčky. Talentovaný spevák zomrel primladý

Vlado Oravec na Bratislavskej lýre, 1975. Vlado Oravec na Bratislavskej lýre, 1975. (zdroj: archív MK)

"Nemám auto, nemám motorku, dievča na mňa čaká v Prešporku," Vlado Oravec, talentovaný spevák a skladateľ, zomrel primladý. Minulý víkend by oslávil 70 rokov. Známu pieseň nahral z recesie, stala sa hitom.

Čítajte viac: https://myzvolen.sme.sk/c/23149648/valcoval-hudobne-rebricky-talentovany-spevak-zomrel-primlady.html


Vlakový fenomén na strednom Slovensku spestrí aj tento rok, novinkou má byť Žehlička

O jazdy historickými vlakmi je na strednom Slovensku obrovský záujem. O jazdy historickými vlakmi je na strednom Slovensku obrovský záujem. (zdroj: zahoramizadolami.sk)

Historické vlaky vyrazia v Banskobystrickom kraji na trať aj tento rok. Novinkou bude ďalší motoráčik, ktorý nazvali Žehlička. Stredoslováci majú opäť v pláne vypraviť aj svoj Orient expres. Vlani bol o trojdňovú jazdu mimoriadny záujem, odviezol aj cudzincov.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23150995/vlakovy-fenomen-na-strednom-slovensku-spestri-aj-tento-rok-novinkou-ma-byt-zehlicka.html

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Regióny

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
 3. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
 4. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
 5. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné
 6. Plánujete si dokonalú rodinnú dovolenku?
 7. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
 8. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami
 1. Na trhu jazdeniek pribudli kabriolety
 2. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
 3. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné
 4. Päť rád, ako si po vysokej škole nájsť vysnívanú prácu
 5. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
 6. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
 7. 7 dôvodov, že investícia do bezpečnostných dverí sa vypláca
 8. Dualisti o praxi: Sme súčasťou všetkých procesov
 1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 9 653
 2. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 8 342
 3. Existuje viac spôsobov, ako znížiť mesačnú splátku na hypotéke 8 111
 4. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 5 180
 5. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 096
 6. Ďurákovci a ich biznis: Z malého e-shopu k státisícovým tržbám 3 589
 7. Čeľustní ortopédi bijú na poplach: Pacienti potrebujú ochranu 2 635
 8. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 464
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Zub múdrosti... 2023
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Kto osvietil myseľ policajného hovorcu? Na poste vedúceho oddelenia komunikácie prezídia skončil
 3. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ?
 4. Dušan Vršanský: Informatizácia v slovenskom vydaní
 5. Oliver Kríž: JE SUIS PLUTON!
 6. Ivan Čáni: Supermokrý sen degradovaného kapitána Danka.
 7. Ján Škerko: Pán Sulík, popreli ste všetko za čo ste bojovali. Je to trápne.
 8. Anna Miľanová: Moja ilustrácia piesne Koloseum, v podaní Mariky Gombitovej...
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 107 624
 2. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 762
 3. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 301
 4. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 14 119
 5. Ján Šeďo: Mrak skazy úraduje aj na severozápade Slovenska a keby len tam... 13 307
 6. Ľudmila Križanovská: Zase ste nič nepochopili, pán Fico 7 789
 7. Ivan Bilohuščin: Igor Matovič: génius anti-intelektuálneho populizmu 7 018
 8. Miroslav Kocúr: Kočner a zahmlievanie okolo skutku, ktorý sa stal 6 012
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Zub múdrosti... 2023
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Kto osvietil myseľ policajného hovorcu? Na poste vedúceho oddelenia komunikácie prezídia skončil
 3. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ?
 4. Dušan Vršanský: Informatizácia v slovenskom vydaní
 5. Oliver Kríž: JE SUIS PLUTON!
 6. Ivan Čáni: Supermokrý sen degradovaného kapitána Danka.
 7. Ján Škerko: Pán Sulík, popreli ste všetko za čo ste bojovali. Je to trápne.
 8. Anna Miľanová: Moja ilustrácia piesne Koloseum, v podaní Mariky Gombitovej...
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 107 624
 2. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 762
 3. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 301
 4. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 14 119
 5. Ján Šeďo: Mrak skazy úraduje aj na severozápade Slovenska a keby len tam... 13 307
 6. Ľudmila Križanovská: Zase ste nič nepochopili, pán Fico 7 789
 7. Ivan Bilohuščin: Igor Matovič: génius anti-intelektuálneho populizmu 7 018
 8. Miroslav Kocúr: Kočner a zahmlievanie okolo skutku, ktorý sa stal 6 012
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťZatvoriť reklamu