Nedeľa, 1. október, 2023 | Meniny má Arnold

Legendárny pivovar mizne pred očami, na STK majú problémy aj štvorročné autá, diaľnica D3 je nepotrebná

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.

MY | TOP správy z regiónov MY | TOP správy z regiónov

Newsletter TOP správy z regiónov vám každý týždeň prináša tie najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy z našich regionálnych webov MY o aktuálnom dianí v regiónoch celého Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Poľovník strieľal na medvedicu na mieste, ktoré vyhľadávajú hubári aj výletníci

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (zdroj: SME - Ján Krošlák)

Poľovníka a medvedicu delilo päť metrov, keď začal strieľať. Udalosť sa stala v Bienskej doline pri Zvolene, ktorá je vyhľadávaným miestom hubárov aj výletníkov.

Čítajte viac: https://myzvolen.sme.sk/c/23157274/polovnika-a-medvedicu-delilo-pat-metrov-ked-strielal.html

SkryťVypnúť reklamu

Na STK platia prísnejšie podmienky, aj štvorročné autá majú problémy

Podmienky na STK sa sprísnili.Podmienky na STK sa sprísnili. (zdroj: Martin Pavelek)

Na STK začali platiť prísnejšie podmienky, problémy majú nielen staršie vozidlá, ale aj oveľa novšie. Výnimkou nie sú štvorročné autá, ktoré idú na kontroly prvý raz a technici ich vyradia z premávky.

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23156362/aj-stvorrocne-auta-maju-na-stk-problemy.html


Riaditeľ autoškoly: Rodičia nás prosili, aby sme ich deti neskúšali nový testami

Matúš Kocian, riaditeľ autoškoly.Matúš Kocian, riaditeľ autoškoly. (zdroj: MAROŠ BUCHEL)

Na Slovensku spustili elektronické testovanie na autoškolách. Matúš Kocian, majiteľ jednej z trenčianskych autoškôl na ich margo uviedol, že sa ozvalo viacero rodičov, ktorí ich prosili, aby ich deti skúšali starou metódou.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23156614/riaditel-autoskoly-rodicia-nas-prosili-aby-sme-ich-deti-neskusali-novy-testami.html

SkryťVypnúť reklamu

Diaľnica D3 je nepotrebná, ukázala štúdia. Nemáte správne dáta, reagujú zástupcovia Kysúc

O ďalších variantoch nie je čas rokovať.O ďalších variantoch nie je čas rokovať. (zdroj: Pavol Stolárik)

Na diaľničné prepojenie severnej a južnej Európy stačí dokončiť 23-kilometrový úsek na Kysuciach. Štúdia však ukázala, že výstavba détrojky je nepotrebná. Župa, starostovia i odborníci kontrujú, že vychádzala z nesprávnych dát.

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/23156995/dialnica-d3-je-nepotrebna-ukazala-studia-nemate-spravne-data-kontruju-zastupcovia-kysuc.html


Nikto to tu nechce, odkazujú zahraničným farmám s ošípanými. Dáni na juhu Slovenska stroskotávajú

Odporcovia výstavby megafarmy ošípaných v Palárikove prišli v roku 2019 protestovať aj do Bratislavy pred ministerstvo životného prostredia. Odporcovia výstavby megafarmy ošípaných v Palárikove prišli v roku 2019 protestovať aj do Bratislavy pred ministerstvo životného prostredia. (zdroj: TASR - Dano Veselský)

Snahy firiem s dánskym kapitálom stavať farmy ošípaných na Slovensku narážajú na odpor. „V obciach, kde ich majú, sú zúfalí. Klesla im aj hodnota nehnuteľností,“ hovorí Pavol Fiala z Palárikova, kde chceli chovať tisíce ošípaných.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23153730/nikto-to-tu-nechce-odkazuju-farmam-s-osipanymi-dani-na-juhu-slovenska-stroskotavaju.html

SkryťVypnúť reklamu

Z hlivy urobia prášok. Budú skúmať vplyv na pacientov s cukrovkou

Marcel Golian z ústavu záhradníctva.Marcel Golian z ústavu záhradníctva. (zdroj: Renáta Chosraviová)

Odborníci na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite budú skúmať, ako hliva ustricová účinkuje na cukrovku druhého typu. Hlúbiky pomelú, prášok zakapsulujú. V rámci klinickej štúdie ho dostanú vybraní dobrovoľníci.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23155994/z-hlivy-urobia-prasok-budu-skumat-vplyv-na-pacientov-s-cukrovkou.htmlLegendárny pivovar so svetovou reputáciou mizne pred očami, nahradia ho byty

V hornej časti budovy sedel riaditeľ a v dolnej bol bufet.V hornej časti budovy sedel riaditeľ a v dolnej bol bufet. (zdroj: J.R.)


Martinský pivovar by v tomto roku oslavoval 130. výročie. Pivo sa v ňom však už neuvarilo takmer 20 rokov. Dnes postupne výrobné budovy miznú pred očami, v budúcnosti tam vznikne nová obytná zóna za 36 miliónov eur.

Čítajte viac: https://myturiec.sme.sk/c/23156595/legendarny-pivovar-so-svetovou-reputaciou-mizne-pred-ocami-nahradia-ho-byty.html


Na Liptove sa rozmáha čierny obchod so zákuskami. Predávala ich aj žena, ktorá ich kúpila v obchode

Registrované cukrárky musia pri cenotvorbe zohľadniť nielen samotné suroviny a energie.Registrované cukrárky musia pri cenotvorbe zohľadniť nielen samotné suroviny a energie. (zdroj: Ilustračné: Romana Vicianová)

Nelegálny predaj zákuskov prekvitá na internete a sociálnych sieťach nielen pred sviatkami. Profesionálne cukrárky, okrem toho, že upozorňujú na neférové praktiky, varujú aj pred rôznymi zdravotnými rizikami.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/23157085/na-liptove-sa-rozmaha-cierny-obchod-so-zakuskami-predavala-ich-aj-zena-ktora-ich-kupila-v-obchode.html


Celý život pracuje s autistami: Diagnostikujeme neskoro, premeškáme najlepší čas na prácu s dieťaťom

Eva Turáková.Eva Turáková. (zdroj: Mária Dudová-Bašistová)

„Autizmus diagnostikujeme neskoro, premeškáme najlepší čas na prácu s dieťaťom,“ hovorí Eva Turáková, riaditeľka školy a škôlky pre autistov. Vysvetľuje aj to, ako funguje aplikácia, ktorá pomáha pri diagnostikovaní prejavov autizmu.

Čítajte viac: https://vychod.sme.sk/c/23153569/cely-zivot-pracuje-s-autistami-diagnostikujeme-neskoro-premeskame-najlepsi-cas-na-pracu-s-dietatom.html


Dopravu cez Terchovú dlhodobo obmedzí rekonštrukcia cesty. Bude to masaker, myslia si vodiči

Tento most v Malej Lučivnej ponad Zázrivku zbúrajú.Tento most v Malej Lučivnej ponad Zázrivku zbúrajú. (zdroj: Martin Pavelek)

Vodičov čakajú mesiace dopravných obmedzení, semaforov a kolón. Dopravu na ceste z Oravy do Žiliny dlhodobo obmedzí rekonštrukcia cesty a mostov na viacerých miestach i výstavba kanalizácie.

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23157213/dopravu-na-ceste-z-oravy-do-ziliny-dlhodobo-obmedzi-rekonstrukcia-cesty.html


Slovenské domácnosti investujú do nábytku viac peňazí ako do vzdelania

Vo výrobe sa nachádza pomerne veľký počet žien. Vo výrobe sa nachádza pomerne veľký počet žien. (zdroj: (KN))

Slováci investujú do nábytku viac peňazí ako do vzdelania. Decodom na začiatku koronakrízy hrozil hromadným prepúšťaním, teraz plánuje expanziu. „Chcem sa inšpirovať aj Ikeou,“ hovorí Švéd Michael Hjemgard, nový riaditeľ spoločnosti.

Čítajte viac: https://mytopolcany.sme.sk/c/23156663/slovenske-domacnosti-investuju-do-nabytku-viac-penazi-ako-do-vzdelania.htmlSlováci dobiehajú resty v značení území európskeho významu, pribudnú chránené areály aj prírodná rezervácia

Národný park Muránska planina. Národný park Muránska planina. (zdroj: Ilustračné foto: Národný park Muránska planina/Štátna ochrana prírody SR)

Pre nesplnenie záväzkov na označení území európskeho významu vedie Európska komisia voči Slovensku konanie. Preto bude od 1. mája región Gemer bohatší o dve chránené územia a jednu prírodnú rezerváciu.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23156966/slovaci-dobiehaju-resty-v-znaceni-uzemi-europskeho-vyznamu-pribudnu-chranene-arealy-aj-prirodna-rezervacia.html


Pripraviť musel aj nekrológ Gotta, avšak rok pred jeho smrťou. Slovák sa uchytil v českej televízii

Vo svojej práci stretol aj speváka Tomáša Klusa.Vo svojej práci stretol aj speváka Tomáša Klusa. (zdroj: archív PM)

Na smrť známych osobností sa televízie pripravujú vopred. Tvrdí to Pavol Martaus, ktorý strihá reportáže a relácie v jednej z českých televízii. Ako povedal, nekrológ Karla Gotta musel pripraviť ešte počas jeho života.

Čítajte viac: https://myturiec.sme.sk/c/23153108/pripravit-musel-aj-nekrolog-gotta-avsak-rok-pred-jeho-smrtou-slovak-sa-uchytil-v-ceskej-televizii.html


Posilňovanie svalov panvového dna by mala vykonávať každá žena, tvrdí fyzioterapeutka

Lenka BaroniakováLenka Baroniaková (zdroj: archív LB)

Oslabené svaly panvového dna sa najčastejšie prejavujú únikom moču pri kýchnutí alebo fyzickej námahe. Jednoduchý spôsob ako stiahnuť správne svaly, je zastaviť prúd uprostred močenia, prezradila v rozhovore fyzioterapeutka.

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/23156641/posilnovanie-svalov-panvoveho-dna-by-mala-vykonavat-kazda-zena-tvrdi-fyzioterapeutka.html


Prvé príznaky parkinsona sú často neznámou pre pacientov aj lekárov

Neurológ Ján Necpál.Neurológ Ján Necpál. (zdroj: Jarmila Ševčíková)

Parkinsonovou chorobou trpí viac ako 10 miliónov ľudí na celom svete. Prvé príznaky často nepoznajú pacienti ani lekári, neraz tak pri diagnostike ochorenia prichádza k chybám a pacienti sa liečia na niečo iné.

Čítajte viac: https://myzvolen.sme.sk/c/23156330/prve-priznaky-parkinsona-su-casto-neznamou-pre-pacientov-aj-lekarov-v-diagnostike-neraz-prichadza-k-chybam.html

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok
s predplatným MYregiony.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Regióny

Komerčné články

 1. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
 2. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
 3. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne
 4. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
 5. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
 6. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
 7. Všetkým lepí pred voľbami
 8. Tenisová zábava pre celú rodinu na Peugeot Tennis Day
 1. Svetový deň srdca v Nemocnici AGEL Košice-Šaca
 2. List moruše bielej pomáha znižovať hladinu cukru v krvi
 3. Zlato z malého futbalu aj plážového volejbalu
 4. Vďaka Blue Berry™ si užívam život naplno!
 5. V sobotu môžete urobiť dobrú voľbu! Union víta nových poistencov
 6. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
 7. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
 8. Vyrábajú lieky, ktoré poznali naše babky
 1. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku! 21 381
 2. Všetkým lepí pred voľbami 12 932
 3. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 6 951
 4. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 6 688
 5. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí 6 469
 6. Hladinka smeruje do Košíc! 5 131
 7. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 5 001
 8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 4 772
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Marta Karchňáková: Tomorrow morning
 2. Marek Mačuha: Beznádejné Slovensko
 3. Rado Surovka: Otvorený list vám, všetkým.
 4. Rado Surovka: Predvolebný cirkus vrcholí, aj u nás na dedine.
 5. Julius Kravjar: Výsledok volieb
 6. Miroslav Ferkl: Fakt som stratil hlas
 7. Věra Tepličková: Viete, kedy prichádza diabol?
 8. Eva Gallova: Horský hotel Gejdák s krásnou prírodou
 1. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 83 715
 2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 48 464
 3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 40 857
 4. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 704
 5. Michal Feik: Možno veriť predvolebným prieskumom? 27 473
 6. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 19 326
 7. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď 15 543
 8. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 15 105
 1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 7. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)

Blogy SME

 1. Marta Karchňáková: Tomorrow morning
 2. Marek Mačuha: Beznádejné Slovensko
 3. Rado Surovka: Otvorený list vám, všetkým.
 4. Rado Surovka: Predvolebný cirkus vrcholí, aj u nás na dedine.
 5. Julius Kravjar: Výsledok volieb
 6. Miroslav Ferkl: Fakt som stratil hlas
 7. Věra Tepličková: Viete, kedy prichádza diabol?
 8. Eva Gallova: Horský hotel Gejdák s krásnou prírodou
 1. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 83 715
 2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 48 464
 3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 40 857
 4. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 704
 5. Michal Feik: Možno veriť predvolebným prieskumom? 27 473
 6. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 19 326
 7. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď 15 543
 8. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 15 105
 1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 7. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
SkryťZatvoriť reklamu