Pondelok, 27. marec, 2023 | Meniny má Alena

Milodary v kostole cez terminál, postrelenú medvedicu stále hľadajú, deti učili odrezávať hlavy

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.

MY | TOP správy z regiónov MY | TOP správy z regiónov

Newsletter TOP správy z regiónov vám každý týždeň prináša tie najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy z našich regionálnych webov MY o aktuálnom dianí v regiónoch celého Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Deti sa hrali, že odrezávajú hlavy, chlapec strieľal z pušky. Prečo stíhajú Slovenku obvinenú z terorizmu?

Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Špecializovaný trestný súd v Pezinku. (zdroj: SITA)

Deti učili, ako odrezávať hlavy i strieľať z pušky. Detaily zo života Slovenky obvinenej z terorizmu, odhaľuje súdne uznesenie o jej väzbe. Deti vychovávala podľa uznesenia v duchu radikálneho islamu.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23142277/deti-sa-hrali-ze-odrezavaju-hlavy-chlapca-ucili-strielat-z-pusky-preco-stihaju-slovenku-obvinenu-z-terorizmu.html

SkryťVypnúť reklamu

Polícia objasnila vraždu trénera bojových umení z Nitry spred 12 rokov, obvinila troch ľudí

Miesto vraždy. Miesto vraždy. (zdroj: zdro: životj)

Polícia oznámila, že po trinástich rokoch objasnila vraždu Františka Vanča, trénera bojových umení z Nitry. Zastrelili ho samopalom, keď šoféroval auto po severnom obchvate. Vyšetrovateľ už obvinil tri osoby.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23142642/trenera-bojovych-umeni-zavrazdili-pred-13rokmi-policia-obvinila-troch-ludi.html


Pacienti sa obávajú výpadkov liekov. Ide o celosvetový problém, tvrdí výkonný riaditeľ Unipharmy

Regionálnych výpadkov liekov v rámci Slovenska sa pacienti obávať nemusia. Regionálnych výpadkov liekov v rámci Slovenska sa pacienti obávať nemusia. (zdroj: unipharma.sk)

Na sklonku uplynulého a začiatkom tohto roka sa Slovensko borilo s výpadkom liekom. Podľa slov Marcel Šulo, výkonný riaditeľ Unipharmy tvrdí, že koronavírusová pandémia globálne zvýšila dopyt po liekoch. Odpovedal aj na otázku, či nelichotivú situáciu vedia ovplyvniť aj samotní lekárnici.

Čítajte viac: https://regiony.sme.sk/c/23141490/pacienti-sa-obavaju-vypadkov-liekov-ide-o-celosvetovy-problem-tvrdi-vykonny-riaditel-unipharmy.html

SkryťVypnúť reklamu

Tehotnú nevestu väznili v dome. K svadbe za peniaze ju mali nútiť jej blízki

Odmeňovanie za obrady pre poslancov, zamestnancov mestského úradu aj externistov má nové pravidlá. Odmeňovanie za obrady pre poslancov, zamestnancov mestského úradu aj externistov má nové pravidlá. (zdroj: ilustračné foto SITA)

Na juhu Slovenska sa schyľovalo k niekoľkým sobášom za peniaze. Ženícha z Turecka už polícia vyhostila. Nevesty mu dohadzoval pár, ktorý mal jednu z tehotných neviest nasilu držať zavretú v dome v Tvrdošovciach. Jeden zo spomínaného páru je jej bratranec.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23142624/nove-zamky-tvrdosovce-nevestu-vaznili-v-dome-k-svadbe-za-peniaze-ju-mali-nutit-blizki.html


Novinka v kostole: Cez starý terminál mohli dať veriaci milodar päť eur, teraz si môžu vybrať

Fotku nového terminálu zverejnil kostol na sociálnej sieti. Fotku nového terminálu zverejnil kostol na sociálnej sieti. (zdroj: FB Piaristický kostol)

V nitrianskom kostole majú nový terminál na milodary. Veriaci si môžu vybrať, koľko dajú. Predtým bola suma nastavená na päť eur. O novinke informoval Piaristický kostol sv. Ladislava na sociálnej sieti. Príspevok už nie je dostupný. Zmizol spolu s komentármi.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23142426/cez-stary-terminal-mohli-dat-veriaci-milodar-pat-eur-teraz-si-mozu-sumu-vybrat.html

SkryťVypnúť reklamu

Postrelenú medvedicu stále hľadajú, napadla lesníka so synom

Ilustračné foto. Ilustračné foto. (zdroj: SME - Ján Krošlák)

Medvedica napadla lesníka v lesoch nad Harmancom. K incidentu došlo ešte začiatkom týždňa. Zviera lesník postrelil, aby zachránil život sebe a trinásťročnému synovi. Postrelenú šelmu stále hľadajú, zranenia by mala mať len ľahké.

Čítajte viac: https://mybystrica.sme.sk/c/23142343/postrelenu-medvedicu-stale-hladaju-napadla-lesnika-so-synom.htmlLekárke zabezpečili štúdium, ordinovať začala v inom kraji. Na Považí je jeden alergológ na stotisíc ľudí

Ilustračná foto Ilustračná foto (zdroj: TASR)

V okresoch Považská Bystrica a Púchov ordinuje na 100-tisíc obyvateľov jeden alergológ. Nemocnica zabezpečila jednej lekárke špecializačné štúdium, ambulanciu si otvorila nakoniec v inom kraji. Župa situáciu vyriešiť nevie.

Čítajte viac: https://mypovazska.sme.sk/c/23142374/jeden-alergolog-na-stotisic-ludi-v-okresoch-puchov-a-povazska-bystrica-sa-pacienti-k-lekarovi-nemusia-dostat.html


Stimuly pre zelené hospodárstvo sú nedostatočné. Producenti hovoria o faux pas zo strany štátu

Napriek mrazom má úroda, ktorá ostala vo viniciach, dobrú kvalitu. Napriek mrazom má úroda, ktorá ostala vo viniciach, dobrú kvalitu. (zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO – TASR)

„Pri stimuloch je medzi klasickým a biopestovaním veľmi malý rozdiel. Z pohľadu zeleného hospodárstva hovoríme o faux pas,“ povedal vinár Zsolt Sütő z obce Strekov po stretnutí zástupcov regiónu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23141816/nove-zamky-zuzana-caputova-regionom-chybaju-stimuly-trapi-ich.html


Mladí preferujú alkohol, ktorý menej páchne. Niektorí použijú tampón, aby rodičia nič necítili

Dve tínedžerky boli poriadne opité. Dve tínedžerky boli poriadne opité. (zdroj: KR PZ TT)

Mladí preferujú menej páchnuci alkohol. Niektorí použijú tampón, aby rodičia nič necítili. Detská psychiatrička hovorí, že rodič musí byť informovaný o voľnom čase dieťaťa, má právo a aj povinnosť kontrolovať ho po príchode domov.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23142095/mladi-preferuju-alkohol-ktory-menej-pachne-niektori-pouziju-tampon-aby-rodicia-nic-necitili.html


Problém Slovenska je, že je zaostalá diera. Násilné útoky zažívam často, tvrdí nebinárna osoba Ondřej

Ondřej počas vystúpenia so svojim hudobným projektom Ondřej počas vystúpenia so svojim hudobným projektom (zdroj: ŠIMON LUPTÁK)

„Problém Slovenska je, že je zaostalá diera. Násilné útoky zažívam často,“ hovorí nebinárna osoba Ondřej. Vysvetľuje aj, prečo mnohí muži na túto komunitu reagujú agresívne a v čom spočíva cesta k akceptácii aj u konzervatívnych ľudí.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23142259/problem-slovenska-je-ze-je-zaostala-diera-nasilne-utoky-zazivam-casto-tvrdi-nebinarna-osoba-ondrej.html


Na Orave chcú postaviť mäsozávod za vyše milión eur

Nový mäsozávod v Oravskej Polhore. Nový mäsozávod v Oravskej Polhore. (zdroj: Mäsovýroba Skurčák)

V Oravskej Polhore má vzniknúť závod na spracovanie mäsa. Cieľom investície za 1,2 milióna eur je rozšíriť výrobné priestory. Prevádzka zamestná 40 pracovníkov a ročne vyprodukuje päťtisíc ton mäsa aj výrobkov.

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23141737/na-orave-chcu-postavit-masozavod-za-vyse-milion-eur.htmlDo starého mosta v Trenčíne investujú desať miliónov. Budú na ňom kaviarne i kultúrne priestory

Starý železničný most prestavajú na dvojpodlažné plávajúce námestie s reštauráciami, športoviskami i kultúrnymi priestormi. Starý železničný most prestavajú na dvojpodlažné plávajúce námestie s reštauráciami, športoviskami i kultúrnymi priestormi. (zdroj: Mesto Trenčín)

Starý železničný most v Trenčíne prejde v rámci projektu Fiesta most rozsiahlou rekonštrukciou. Mestskí poslanci vyjadrili súhlas s verejným obstaraním stavebných prác projektu za maximálne 9,86 milióna eur bez DPH.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23141852/do-stareho-zeleznicneho-mosta-investuju-desat-milionov-eur-budu-na-nom-kaviarne-i-kulturne-priestory.html


Na Záhorí majú vzniknúť veterné elektrárne, nie všetky obce však súhlasia

Veterná elektráreň Rakúsko. Veterná elektráreň Rakúsko. (zdroj: TASR)

Na Záhorí majú postaviť nové veterné elektrárne za milióny eur. Dokázali by pokryť takmer 70-tisíc domácností. Nie všetci však s výstavbou súhlasia, obyvatelia sa obávajú dôsledkov na zdraví aj životnom prostredí.

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/23142279/na-zahori-maju-vyrast-veterne-elektrarne-za-miliony-eur-obyvatelia-sa-boja-dosledkov-na-zdravi.html


Župan Viskupič: Bývalí členovia orgánov piešťanského letiska si neoprávnene nárokujú nehorázne odmeny

Župan Jozef Viskupič. Župan Jozef Viskupič. (zdroj: TTSK)

Skolaudovaný most v Hlohovci do konca roka či nové cyklotrasy naprieč celým krajom. Aj také sú priority Trnavského samosprávneho kraja na tento rok. Podľa Viskupiča sa župa zároveň aktívne venuje otázke piešťanského letiska.

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/23141672/zupan-viskupic-byvali-clenovia-organov-piestanskeho-letiska-si-neopravnene-narokuju-nehorazne-odmeny.html


Práce na diaľničnom privádzači zima neprerušila, rastú mosty cez rieku aj železnicu

Výstavba privádzača D3 (koniec januára) Výstavba privádzača D3 (koniec januára) (zdroj: Pavol Stolárik)

Na stavbe cestného privádzača v Kysuckom Novom Meste vyrastajú mosty cez rieku Kysuca aj cez železničnú trať. Práce nespomalila ani zima, betonáž pokračovala pri špeciálnych podmienkach.

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/23141636/prace-na-dialnicnom-privadzaci-zima-neprerusila-rastu-mosty-cez-rieku-aj-zeleznicu.html


Štát predal cintorín súkromníkom. Pozostalí sa boja, že na ňom vznikne rekreačná oblasť

Ingrid Sekey pri hrobe svojho starého otca, ráztockého richtára Jozefa Sekey. Ingrid Sekey pri hrobe svojho starého otca, ráztockého richtára Jozefa Sekey. (zdroj: archív rodiny)

Ráztocké pobrežie Liptovskej Mary s ochrannými lesmi sa mení na živelnú rekreačnú oblasť. Akákoľvek výstavba a rekreačné využívanie sú zakázané. Provizórne chatky tam vyrastajú pri cintorínoch.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/23142090/stat-predal-cintorin-sukromnikom-pozostali-sa-boja-ze-na-nom-vznikne-rekreacna-oblast.html


V Austrálii na jeho kávu stáli rady. Po rokoch sa vrátil domov, aby ju doprial aj Slovákom

Tomáš Gašperák so svojou partnerkou Michelle a synmi Tomášom a Gabrielom. Tomáš Gašperák so svojou partnerkou Michelle a synmi Tomášom a Gabrielom. (zdroj: Marcela Ballová)

Rodina Horehronca Tomáša Gašperáka emigrovala do Austrálie, keď mal 7 rokov. Už ako 17-ročný tam prerazil s kávou. Po rokoch sa aj s rodinou vrátil do Brezna, kde chce fajnšmekrom dopriať kávu, na akej si pochutnávajú aj v Sydney. Jej praženie je pre neho umením.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23141621/v-australii-na-jeho-kavu-stali-rady-po-rokoch-sa-vratil-domov-aby-ju-doprial-aj-slovakom.html

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Regióny

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Nové bývanie a hypotéka za 1,49 %? Pomôže developer
 3. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49%
 4. Toto sú víťazi súťaže Hermes Komunikátor roka
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zľavy z odvodov, zmrazená cena potravín
 7. Dvanásť rokov v Amazone a práca ma stále baví
 8. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
 1. Má vaše dieťa nárok na 350 eur na kúpu počítača či tabletu?
 2. Čo robí takmer 100 % ľudí, ktorí si chcú kúpiť ojazdené auto?
 3. Dvanásť rokov v Amazone a práca ma stále baví
 4. Toto sú víťazi súťaže Hermes Komunikátor roka
 5. Domáca verzia známych keksov vám zachutí na prvé zahryznutie
 6. Sodastream sa mení
 7. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
 8. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
 1. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 8 620
 2. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 6 675
 3. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá 5 679
 4. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 190
 5. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 660
 6. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 573
 7. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 2 113
 8. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 1 744
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Jozef Javurek: Tajomstvá vtákov a Dubaj inak
 2. Anna Miľanová: Stopy 5,6... 2022
 3. Andrea Bérešová: Exkurzia v továrni na výrobu tradičnej kosy
 4. Juraj Králik: Na jar sa sneh roztopil
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie po slovenských Kalváriách (212) - Lošonec
 6. Milan Buno: Zmiznutie tínedžerky na chorvátskom pobreží | 7 knižných tipov
 7. Vladimír Zervan: Mám sa báť?
 8. Michael Achberger: 0 potravín s takmer nulovými kalóriami, ktoré môžete bez obmedzení konzumovať a udržať si štíhlu líniu!
 1. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 16 322
 2. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 9 624
 3. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 8 379
 4. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 792
 5. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 6 598
 6. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 4 606
 7. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 244
 8. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia 3 142
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Blogy SME

 1. Jozef Javurek: Tajomstvá vtákov a Dubaj inak
 2. Anna Miľanová: Stopy 5,6... 2022
 3. Andrea Bérešová: Exkurzia v továrni na výrobu tradičnej kosy
 4. Juraj Králik: Na jar sa sneh roztopil
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie po slovenských Kalváriách (212) - Lošonec
 6. Milan Buno: Zmiznutie tínedžerky na chorvátskom pobreží | 7 knižných tipov
 7. Vladimír Zervan: Mám sa báť?
 8. Michael Achberger: 0 potravín s takmer nulovými kalóriami, ktoré môžete bez obmedzení konzumovať a udržať si štíhlu líniu!
 1. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 16 322
 2. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 9 624
 3. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 8 379
 4. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 792
 5. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 6 598
 6. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 4 606
 7. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 244
 8. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia 3 142
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťZatvoriť reklamu