Pondelok, 5. december, 2022 | Meniny má Oto

Mafián Mikuláš Černák sa môže dostať na slobodu, železničné zastávky na znamenie, prerazili tunel Čebrať

Prečítajte si výber TOP správ z regiónov.

MY | TOP správy z regiónov MY | TOP správy z regiónov

Regionálne noviny MY vám každý týždeň prinášajú najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy z našich webov o aktuálnom dianí v regiónoch celého Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Umývačka riadu je efektívnejšia ako vy. Ako spotrebovať menej elektriny v domácnosti?

Miroslav Padyšák z predajne Fresh IT v Čadci. Miroslav Padyšák z predajne Fresh IT v Čadci. (zdroj: Pavol Stolárik)

Posvietili sme si na spotrebiče, ktoré sú najväčšími žrútmi elektriny. Máme pre vás tipy ako ušetriť.

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/23070312/umyvacka-riadu-je-efektivnejsia-ako-vy-ako-spotrebovat-menej-elektriny-v-domacnosti.html


Psychoterapeutka Marta Zaťková: O partnerské vzťahy sa nestaráme, preto exspirujú

Na Slovensku je striedavá osobná starostlivosť upravená od 1.7.2010 v Zákone o rodine. Na Slovensku je striedavá osobná starostlivosť upravená od 1.7.2010 v Zákone o rodine. (zdroj: Adobe Stock)

Rozvodovosť dlhotrvajúcich manželstiev sa za posledné roky štatisticky zvýšila. Psychoterapeutka Marta Zaťková upozorňuje, že aj vzťahy exspirujú, keď sa o ne nestaráme a nepredlžujeme ich životnosť

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23070265/psychoterapeutka-marta-zatkova-o-partnerske-vztahy-sa-nestarame-preto-exspiruju.html

SkryťVypnúť reklamu

Diabetologička: Srdcový infarkt postihuje diabetikov štyrikrát častejšie

Vyšetrenie laboratórnych vzoriek na cukrovku. Každý rok pribúda viac ako 20-tisíc nových prípadov. Vyšetrenie laboratórnych vzoriek na cukrovku. Každý rok pribúda viac ako 20-tisíc nových prípadov. (zdroj: Jarmila Ševčíková)

Cukrovka postihuje ľudí v každom veku, dokonca aj deti. Na Slovensku má diagnostikovanú cukrovku viac ako 350-tisíc ľudí. Každý rok pribúda viac ako 20-tisíc nových prípadov. Novinka v liečbe meria cukor každé tri minúty.

Čítajte viac: https://myzvolen.sme.sk/c/23070457/diabetologicka-srdcovy-infarkt-postihuje-diabetikov-styrikrat-castejsie.html


Rodný dom Černáka je na nepoznanie. Mafián v ňom môže čoskoro opäť zakotviť

Obávaný mafián Mikuláš Černák sa už onedlho môže dostať na slobodu. Obávaný mafián Mikuláš Černák sa už onedlho môže dostať na slobodu. (zdroj: Koláž: I.K./TASR)

Mafián Mikuláš Černák sa onedlho môže dostať na slobodu. Po 25 rokoch za mrežami má právo požiadať o podmienečné prepustenie. Súd pri rozhodovaní skúma i zázemie, do ktorého by sa mal vrátiť. Černákov rodný dom je už vynovený.

Čítajte viac: https://mybystrica.sme.sk/c/23069592/mafian-mikulas-cernak-ma-slobodu-na-dosah-ruky-moze-poziadat-o-prepustenie.html

SkryťVypnúť reklamu


Časť Slovenska si bude musieť zvyknúť na zimy aj Vianoce bez snehu

V niektorých oblastiach Slovenska už zasnežené zimy nebudú samozrejmosťou. V niektorých oblastiach Slovenska už zasnežené zimy nebudú samozrejmosťou. (zdroj: ilustračné foto: freepik.com)

Zimy na Slovensku sa postupne menia, klimatológ vysvetľuje, na čo sa musíme pripraviť. V rozhovore s Pavlom Faškom zo SHMÚ sa dozviete:

 • Je možné s istotou predpovedať, aká nás čaká zima?
 • Je kolobeh silných a miernych zím reálny, alebo ide o mýtus?
 • Budeme mať na Slovensku v budúcnosti zimy úplne bez snehu?
 • Čo znamenajú náhle extrémne poklesy teplôt počas zím?

Čítajte viac: https://regiony.sme.sk/c/23067395/cast-slovenska-si-bude-musiet-zvyknut-na-zimy-aj-vianoce-bez-snehu.html


V nemocnici v Liptovskom Mikuláši pre nedostatok personálu nefunguje detské oddelenie

Detské oddelenie liptovskomikulášskej nemocnice. Detské oddelenie liptovskomikulášskej nemocnice. (zdroj: (LNSPLM))

Liptovskomikulášska nemocnica zatvorila detské oddelenie. Dôvodom je nedostatok detských sestier. Župa tvrdí, že je to pre rekonštrukciu pôrodnice. Deti z Liptovského Mikuláša preberajú susedné nemocnice, Ružomberok je skoro plný.

SkryťVypnúť reklamu

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/23071141/liptovsky-mikulas-v-nemocnici-pre-nedostatok-personalu-nefunguje-detske-oddelenie.html


V Bojnickej nemocnici podalo výpovede 55 lekárov, hrozí pozastavenie operácií

Ilustračné foto. Ilustračné foto. (zdroj: Archív SME/Gabriel Kuchta )

K hromadným výpovediam sa pridali aj lekári z bojnickej nemocnice. Výpovede podala väčšina lekárov Oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny. Ak by svoje rozhodnutie nezmenili, pre pacientov by to znamenalo veľké komplikácie.


Čítajte viac: https://myhornanitra.sme.sk/c/23073195/v-bojnickej-nemocnici-podalo-vypovede-55-lekarov-hrozi-pozastavenie-operacii.html


Riziková kuchyňa a kúpeľňa: Nepremyslené šetrenie môže spôsobiť aj ťažký zápal pľúc

Ilustračný obrázok. Ilustračný obrázok. (zdroj: pixabay)

Kombinácia nízkej teploty a vysokej vlhkosti vzduchu v byte môže mať život ohrozujúce následky. Úrad verejného zdravotníctva varuje pred prehnaným šetrením energiami. Zároveň radí ako sa so šetrením vysporiadať a ostať zdravý.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23070711/ako-setrit-a-neohrozit-svoje-zdravie-rady-a-tipy-od-odbornikov.html


Splesnivená šunka, infikované mäso a bagety, špina. Inšpektori udelili vysoké pokuty

Aj takto to vyzerá v niektorých obchodoch. Aj takto to vyzerá v niektorých obchodoch. (zdroj: ŠVPS SR)

Inšpektori skontrolovali obchody. Tvrdia, že najväčším problémom je hygiena. Ľudia zaplatili aj za skazené mäso, splesnivené ovocie, červíky v strúhanke aj sójových tyčinkách.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23070903/splesnivena-sunka-infikovane-maso-a-bagety-spina-inspektori-udelili-vysoke-pokuty.html


Na juhu Slovenska chcú stavať elektráreň za desiatky miliónov eur. Produkovať má zelenú energiu

Ilustračná foto Ilustračná foto (zdroj: pixabay)

Na juhu Slovenska chce súkromná firma postaviť solárnu elektráreň s takmer 79-tisíc panelmi. Investovať chce do nej 30 miliónov eur a stáť má v areáli, ktorý sa v minulosti využíval pre výrobu celulózy a papiera.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23069497/sturovo-v-meste-chcu-postavit-fotovoltaicku-elektraren.htmlOtec ju týral, skončila takmer na ulici. Keď konečne našla šťastie, ovdovela a prišla o prácu

Ilustračné foto. Ilustračné foto. (zdroj: TASR/AP)

Gabriela v detstve zažívala každodenné bitky od otca. Prišla o oboch rodičov, sestry ju zanedbávali a nechceli. Ujali sa jej cudzí ľudia, kým sa nevydala. Rakovina jej však manžela vzala. Zostala s malým dieťaťom a nezamestnaná.

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/23070139/otec-ju-tyral-skoncila-takmer-na-ulici-ked-konecne-nasla-stastie-ovdovela-a-prisla-o-pracu.html


Pozemkový fond vyzýva rodinu spoluzakladateľa SMER-SD, aby vrátili parcely v Trenčíne

Generálny riaditeľ Slovenského pozemkového fondu Ján Marosz ukazuje pred pozemkom Iris Hanzelovej leteckú fotografiu údajného rodinného domu, ktorý majiteľka podľa SPF vydáva za záhradný domček. Generálny riaditeľ Slovenského pozemkového fondu Ján Marosz ukazuje pred pozemkom Iris Hanzelovej leteckú fotografiu údajného rodinného domu, ktorý majiteľka podľa SPF vydáva za záhradný domček. (zdroj: MAROŠ BUCHEL)

Slovenský pozemkový fond vyzval Iris Hanzelovú, dcéru spoluzakladateľaa strany SMER-SD, aby vrátila pozemky v Trenčíne. Podľa fondu ich nadobudla za podozrivo nízku cenu a údajne na ňom miesto záhradného domčeku vyrástla vila.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23070744/pozemkovy-fond-vyzyva-rodinu-spoluzakladatela-smer-sd-aby-vratili-parcely-v-trencine.html


Prerazili tunel Čebrať, motoristom by mal slúžiť do dvoch rokov

Slávnostné prerazenie tunela Čebrať. Slávnostné prerazenie tunela Čebrať. (zdroj: TASR)

Prerazili tunel Čebrať, ktorý je súčasťou úseku D1 Hubová - Ivachnová. Z pôvodných dvoch kilometrov ho museli predĺžiť na 3,6 kilometra. Dokončiť ho chcú do dvoch rokov. Oproti súčasnosti ušetrí vodičom najmenej 16 minút cesty.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/23070395/prerazili-tunel-cebrat-motoristom-by-mal-sluzit-do-dvoch-rokov.html


Generál Macko o Kotlebovej domobrane: Ak nechcú pomáhať, bolo by dobré, aby nezavadzali

Na proteste v Kútoch pri stanovom mestečku sa zúčastnilo cca 200 ľudí. Na proteste v Kútoch pri stanovom mestečku sa zúčastnilo cca 200 ľudí. (zdroj: FB - Polícia SR - Trnavský kraj)

Situácia s migrantmi pripomína migračnú krízu z minulosti. Podľa generála Macka sme v takej aj teraz. Zároveňvaroval pred nebezpečenstvami extrémizmu a samozvanej "domobrany," ktoré pomaly prenikajú do spoločnosti.

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/23072415/general-macko-utecenecku-krizu-maju-riesit-kompetentni-nie-domobrana-ktora-siri-chaos-a-strach.html


Zelený zákal je tichý zabijak a spôsobuje slepotu. Dlho nemusí mať žiadne badateľné príznaky

Oftalmologyčka Kitti Löw Jakócs z FNsP Nové Zámky. Oftalmologyčka Kitti Löw Jakócs z FNsP Nové Zámky. (zdroj: archív KLJ)

Aj na Slovensku patrí medzi hlavné príčiny slepoty. Glaukóm, ľudovo známy aj ako zelený zákal, je tichý zabijak zraku a spôsobuje slepotu. „Dlho nemusí mať žiadne badateľné príznaky,“ hovorí lekárka Kitti Löw Jakócs. Zároveň radí, na čo musia dbať ľudia pracujúci pri monitore, ako sa majú o oči starať, čomu by sa mali glaukomatici vyhýbať či akú stravu by mali preferovať

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23071066/glaukom-zeleny-zakal-je-zabijak-zraku-aj-na-slovensku-patri-medzi-hlavne-priciny-slepoty.html


V Piešťanoch šijú maskovacie siete, už ich používajú v ukrajinskom Cherstone

Siete z Piešťan využívajú už ukrajinskí vojaci. Siete z Piešťan využívajú už ukrajinskí vojaci. (zdroj: Facebook (OK))

Dobrovoľníci v Piešťanoch šijú maskovacie siete pre Ukrajinu. Využíva ich armáda na krytie svojich zásob, poľných nemocníc, ale aj domov civilistov, ktorých chcú čo možno najviac skryť pred kamerami ruských dronov.

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/23071948/v-piestanoch-siju-maskovacie-siete-uz-ich-pouzivaju-v-ukrajinskom-cherstone.html


Na Orave chcú zaviesť na železnici zastávky na znamenie

železničná zastávka v Sedliackej Dubovej je skoro v centre dediny. železničná zastávka v Sedliackej Dubovej je skoro v centre dediny. (zdroj: OcÚ)

Nový cestovný poriadok železničnej dopravy na Orave zavádza aj zastávky na znamenie. V dvoch obciach budú musieť cestujúci na nástupišti na vlak mávať, aby zastavil a mohli nastúpiť. Ľudia podpisujú proti zmene petíciu.

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23072584/na-orave-chcu-zaviest-na-zeleznici-zastavky-na-znamenie.html


V Považskej Bystrici namiesto novoročného ohňostroja kúpia prístroj miestnej nemocnici

Predaj zábavnej pyrotechniky je podľa odborníkov málo regulovaný. Predaj zábavnej pyrotechniky je podľa odborníkov málo regulovaný. (zdroj: TASR)

Silvestrovské oslavy v Považskej Bystrici nebudú. Radnica namiesto nich kúpi prístroj pre nemocnicu, ktorý pomôže ľuďom s dermatologickými ochoreniami. Mesto vyzýva k ignorovaniu pyrotechniky aj svojich obyvateľov

Čítajte viac: https://mypovazska.sme.sk/c/23072641/v-povazskej-bystrici-namiesto-novorocneho-ohnostroja-kupia-pristroj-miestnej-nemocnici.html


V Novej Bystrici hučia motorové píly. Ľudia sa boja, že z lesa ostane holina

Obyvatelia Novej Bystrice dúfajú, že po ukončení ťažby dá spoločnosť všetko do poriadku. Obyvatelia Novej Bystrice dúfajú, že po ukončení ťažby dá spoločnosť všetko do poriadku. (zdroj: Pavol Stolárik)

Obyvateľov Novej Bystrice trápi výrub stromov. Stromy rástli v území s 2. stupňom ochrany. Zároveň ide o územie s výskytom hlucháňa hôrneho. Ľudia z obce vravia o spúšti. Oficiálne je všetko v poriadku, úrady nezistili pochybenie.

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/23072614/v-novej-bystrici-hucia-motorove-pily-ludia-sa-boja-ze-z-lesa-zostane-holina.html

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Regióny

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 2. Ikonický projekt Metropolis vyhral CIJ Awards
 3. Pozor na predvianočné online podvody, takto nakúpite bezpečne
 4. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
 5. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý
 6. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce?
 7. Darujte predplatné a získate poukaz v hodnote 10 € do Panta Rhei
 8. Deti cestujú do exotiky zadarmo
 1. Nová éra stavieb začína teraz
 2. Pozor na predvianočné online podvody, takto nakúpite bezpečne
 3. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý
 4. Deti cestujú do exotiky zadarmo
 5. Darujte predplatné a získate poukaz v hodnote 10 € do Panta Rhei
 6. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
 7. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce?
 8. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 14 778
 2. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 7 936
 3. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 514
 4. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 3 021
 5. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého 2 382
 6. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 2 046
 7. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj 1 692
 8. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám 1 255
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Helena Michlíková: Meky 70.
 2. Irena Šimuneková: Hrad Revište a okolie
 3. Julius Kravjar: Slovensko – neprekonateľný inovátor po každých voľbách
 4. Matej Farkas: Výrastok
 5. Jozef Ďanovský: Ako som si zažil workoholizmus
 6. Jan Kendera: Koniec roka 2022 v Katare?
 7. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky XCIII - Hrad Prozor, Vrlika /HR/
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I.
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 248 084
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 6 602
 3. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 784
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 3 567
 5. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 3 424
 6. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 805
 7. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 380
 8. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 2 142
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 5. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 6. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 8. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?

Blogy SME

 1. Helena Michlíková: Meky 70.
 2. Irena Šimuneková: Hrad Revište a okolie
 3. Julius Kravjar: Slovensko – neprekonateľný inovátor po každých voľbách
 4. Matej Farkas: Výrastok
 5. Jozef Ďanovský: Ako som si zažil workoholizmus
 6. Jan Kendera: Koniec roka 2022 v Katare?
 7. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky XCIII - Hrad Prozor, Vrlika /HR/
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I.
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 248 084
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 6 602
 3. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 784
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 3 567
 5. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 3 424
 6. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 805
 7. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 380
 8. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 2 142
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 5. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 6. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 8. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
SkryťZatvoriť reklamu