Pondelok, 27. marec, 2023 | Meniny má Alena

Šírenie nebezpečnej nákazy, presun žltého vrtuľníka na západ Slovenska, opakovanie komunálnych volieb

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.

MY | TOP správy z regiónov MY | TOP správy z regiónov

Newsletter TOP správy z regiónov vám každý týždeň prináša tie najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy z našich regionálnych webov MY o aktuálnom dianí v regiónoch celého Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zaplatili za tovar a nevedia sa domôcť práva. Na pofidérnych weboch prerobilo veľa Slovákov

ilustračné foto ilustračné foto (zdroj: pixabay)

Tvária sa ako klasický eshop, no tovar za lákavé ceny len sprostredkujú, zväčša z Číny. Na pofidérnych weboch prerobilo už veľa Slovákov. Podvodníci zneužívajú aj populárny online secondhand Vinted. Banka radí ako postupovať.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23118591/tovar-zaplatili-a-nikdy-nevideli-na-pofidernych-eshopoch-prerobili-stovky-slovakov.html

SkryťVypnúť reklamu


Šírenie nebezpečnej nákazy potvrdili aj na strednom Slovensku

Počas likvidácie ošípaných v pásme, zasiahnutých morom. Počas likvidácie ošípaných v pásme, zasiahnutých morom. (zdroj: František Iván/TASR)

V okrese Rimavská Sobota, kde v nedávnej minulosti morová rana zasiahla aj veľkofarmu, opäť ulovili aj našli uhynuté diviaky, infikované infekčným vírusom. Pre ošípané znamená istú smrť.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23119057/sirenie-nebezpecnej-nakazy-potvrdili-aj-na-strednom-slovensku.html


Okolie sa posmievalo, rodičia ponižovali. Až deti a strach o život ju presvedčili k zmene

Za rok schudla Soňa 60 kilogramov. Za rok schudla Soňa 60 kilogramov. (zdroj: Archív Soňa Šubjaková)

Okolie sa posmievalo, rodičia ponižovali. Pri pôrode syna mala 150 kg a hrozil jej infarkt. „Deti a strach o život ma presvedčili ísť do Extrémnych premien,“ hovorí Soňa Šubjaková, vďaka programu schudla 60 kg a odbehla polmaratón.

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23115234/okolie-sa-jej-posmievalo-rodicia-ju-ponizovali-az-deti-a-strach-o-zivot-ju-presvedcili-k-zmene.html

SkryťVypnúť reklamu


Železničná spoločnosť chce šetriť. Cestujúcich čaká nový poplatok

Cestujúci si za kúpu lístka na vlak pri klasickej pokladni priplatia. Cestujúci si za kúpu lístka na vlak pri klasickej pokladni priplatia. (zdroj: TASR)

Od nového poplatku za kúpu lístka na vlak budú niektorí cestujúci oslobodení. Národný dopravca chce byť efektívnejší a motivovať ľudí k prechodu na online platby. V staniciach pribudnú aj nové predajné automaty.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23117260/narodny-dopravca-chce-setrit-cestujucich-vlakom-caka-novy-poplatok.html


Vyše milióna Slovákov môže ostať bez koncovej nemocnice, v Martine pracujú na náprave

Ani dekanka lekárskej fakulty v Martine Andrea Čalkovská so zaradením nesúhlasí. Ani dekanka lekárskej fakulty v Martine Andrea Čalkovská so zaradením nesúhlasí. (zdroj: JLF UK v Martine)

Martinskú nemocnicu zaradili do tretej kategórie, ak v nej zostane, 1,2 milióna obyvateľom severného Slovenska hrozí, že prídu o koncovú nemocnicu. Vedenie nemocnice so zaradením nesúhlasí.

Čítajte viac: https://myturiec.sme.sk/c/23118981/sever-slovenska-moze-ostat-bez-koncovej-nemocnice-v-martine-ale-pracuju-na-naprave.html

SkryťVypnúť reklamu


Vysoké preddavky na energie likvidujú rodinné firmy na Považí

Ilustračné foto. Ilustračné foto. (zdroj: SME - Gabriel Kuchta)

Preddavkové faktúry na energie vyššie ako celoročné príjmy. Taká je realita v prípade niektorých podnikateľov, ktorí museli ukončiť svoju činnosť. Ak by napríklad pizzeria premietla cenu energií do jedla, pizza by stála 40 eur.

Čítajte viac: https://mypovazska.sme.sk/c/23119136/vysoke-preddavky-na-energie-likviduju-rodinne-firmy-na-povazi.html


Žltý vrtuľník splnil svoju misiu. Presunie sa na západné Slovensko

Žltý vrtuľník poľskej spoločnosti sa na oblohu vráti. Kontrolovať bude v ďalších okresoch na západnom Slovensku. Žltý vrtuľník poľskej spoločnosti sa na oblohu vráti. Kontrolovať bude v ďalších okresoch na západnom Slovensku. (zdroj: MB)

Čo špeciálne vybavený vrtuľník minulý rok mapoval na južnom Slovensku sa ľudia len domnievali. Distribučná spoločnosť, ktorá si ho objednala, je spokojná. Na oblohu nad západným Slovenskom ho vyšle tento rok znova.

Čítajte viac: https://mylevice.sme.sk/c/23118424/levice-zlty-vrtulnik-splnil-svoju-misiu-presunie-sa-na-zapadne-slovensko.html


Realitný maklér: Mladé rodiny budú musieť pri kúpe bytu zľaviť z nárokov

Sídlisko Linčianska v Trnave. Sídlisko Linčianska v Trnave. (zdroj: (MAC))

Drahšie hypotéky miešajú karty aj s realitným trhom v Trnave, klesli ceny najmä starších bytov. Predaje tých investičných takmer úplne zamrzli.

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/23118415/realitny-makler-mlade-rodiny-budu-musiet-pri-kupe-bytu-zlavit-z-narokov.html


Veľa Slovákov môže na hypotéku zabudnúť. Do čoho investovať v roku 2023

Ilustračné foto. Ilustračné foto. (zdroj: SME - Tomáš Benedikovič)

Slováci sa nadmerne zadlžujú. Veľa z nich si v roku 2023 nebude môcť dovoliť hypotéku. Analytik radí či úspory investovať alebo radšej splatiť väčšiu časť hypotéky. A oplatí sa investovať aj do akcií čínskych firiem, ktoré výrazne poklesli?

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23120289/vela-slovakov-si-hypoteku-nebude-moct-dovolit-do-coho-investovat-v-roku-2023.html


Lichtenštajnský investor stavia na Orave nový závod za desiatky miliónov eur

Tomáš Horňák, riaditeľ Hovalu v Istebnom predstavuje projekt nového závodu. Tomáš Horňák, riaditeľ Hovalu v Istebnom predstavuje projekt nového závodu. (zdroj: Martin Pavelek)

Firma z Lichtenštajnska investuje na Orave viac ako 60 miliónov eur do výstavby nového závodu na výrobu tepelných čerpadiel. Prácu v ňom nájde viac ako 400 ľudí. Na severe Slovenska tak pribudne ďalší veľký zamestnávateľ.

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23118069/lichtenstajnsky-investor-stavia-na-orave-novy-zavod-za-desiatky-milionov-eur.htmlVrchol chrípkovej epidémie je ešte len pred nami, varujú odborníci. Ako sa naň pripraviť?

(zdroj: ilustračné: Fotolia)

Odborníci varujú, že vrchol chrípkovej epidémie je ešte len pred nami. „Očkovanie proti chrípke sa odporúča ľuďom rizikových skupín, tehotným ženám a aj deťom od 6 mesiacov do 3 rokov,“ hovorí infektológ Ladislav Lužinský.

Čítajte viac: https://myzvolen.sme.sk/c/23120535/vrchol-chripkovej-epidemie-je-este-len-pred-nami-varuju-odbornici-ako-sa-nan-pripravit.html


V Dolnom Kubíne musia opakovať komunálne voľby

Vpravo návrh hlasovacieho lístka so správnym poradím podľa abecedy, vľavo vytlačený a použitý pri voľbách s nesprávnym poradím. Vpravo návrh hlasovacieho lístka so správnym poradím podľa abecedy, vľavo vytlačený a použitý pri voľbách s nesprávnym poradím. (zdroj: Martin Pavelek)

V Dolnom Kubíne nastala situácia, s ktorou nemal nikto skúsenosti. Systém pri radení kandidátov nebral do úvahy, že T je v abecede pred Ť. Preto si v obvode s dvoma tisíckami voličmi musia voľby zopakovať.

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23121480/v-dolnom-kubine-musia-opakovat-komunalne-volby.html


Aktivisti suplujú vedenie obce, zrekonštruovali stáročné budovy za vlastné peniaze

Filip Húšťava, aktivista, ktorý chce zachovať a rozširovať kultúru vo svojej obci na Záhorí, v Kútoch. Filip Húšťava, aktivista, ktorý chce zachovať a rozširovať kultúru vo svojej obci na Záhorí, v Kútoch. (zdroj: archív: F. H. )

Na začiatku boli dvaja, dnes ich je päťdesiat. V Kútoch aktivisti suplujú vedenie obce, už desať rokov sa činia, aby zachránili kultúru a tradície. Za vlastné peniaze zrekonštruovali stáročné budovy, vrátili ľuďom tradičné hody.

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/23118044/aktivisti-supluju-vedenie-obce-zrekonstruovali-starocne-budovy-za-vlastne-peniaze.html


Medvede zachytené fotopascami na východe naháňajú ľuďom strach

Ilustračná fotografia. Ilustračná fotografia. (zdroj: TASR)

Na východnom Slovensku sa ľudia obávajú medveďov, ktoré zachytili fotopasce. Z ministerstva životného prostredia upozorňujú, že nie vždy ide o premnoženie. Predbežné výsledky sčítania naznačujú, že nárast populácie nie je veľký.

Čítajte viac: https://vychod.sme.sk/c/23119678/medvede-zachytene-fotopascami-na-vychode-nahanaju-ludom-strach.html


Vyzerala ako opitá, ľudia jej nepomohli. Kolabujúcu ženu zachránili až policajti

Aj vďaka všímavosti mestských policajtov udalosť v Prievidzi skončila dobre. Poukázala však na ľahostajnosť ľudí. Aj vďaka všímavosti mestských policajtov udalosť v Prievidzi skončila dobre. Poukázala však na ľahostajnosť ľudí. (zdroj: MsP Prievidza)

Žena mala zdravotné problémy na zastávke MHD, bojovala o život. Keďže vyzerala ako opitá, ľudia k nej boli ľahostajní. Lekár poukázal na to, že viaceré zdravotné problémy môžu vyzerať tak, ako keby ľudia boli pod vplyvom alkoholu.

Čítajte viac: https://myhornanitra.sme.sk/c/23119611/povazovali-ju-za-opitu-zena-v-prievidzi-vsak-bojovala-o-zivot-pomohli-mestski-policajti.html

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Regióny

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nové bývanie a hypotéka za 1,49 %? Pomôže developer
 2. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 3. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49%
 4. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 5. Toto sú víťazi súťaže Hermes Komunikátor roka
 6. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zľavy z odvodov, zmrazená cena potravín
 7. Dvanásť rokov v Amazone a práca ma stále baví
 8. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
 1. Má vaše dieťa nárok na 350 eur na kúpu počítača či tabletu?
 2. Čo robí takmer 100 % ľudí, ktorí si chcú kúpiť ojazdené auto?
 3. Dvanásť rokov v Amazone a práca ma stále baví
 4. Toto sú víťazi súťaže Hermes Komunikátor roka
 5. Domáca verzia známych keksov vám zachutí na prvé zahryznutie
 6. Sodastream sa mení
 7. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
 8. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
 1. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 8 619
 2. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 6 637
 3. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá 5 677
 4. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 310
 5. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 673
 6. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 573
 7. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 2 146
 8. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 1 725
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Stopy 5,6... 2022
 2. Andrea Bérešová: Exkurzia v továrni na výrobu tradičnej kosy
 3. Juraj Králik: Na jar sa sneh roztopil
 4. Miroslav Lisinovič: Putovanie po slovenských Kalváriách (212) - Lošonec
 5. Milan Buno: Zmiznutie tínedžerky na chorvátskom pobreží | 7 knižných tipov
 6. Vladimír Zervan: Mám sa báť?
 7. Michael Achberger: 0 potravín s takmer nulovými kalóriami, ktoré môžete bez obmedzení konzumovať a udržať si štíhlu líniu!
 8. Ivan Čáni: Chcem byť poslancom slovenského parlamentu.
 1. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 16 117
 2. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 9 592
 3. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 8 418
 4. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 788
 5. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 6 542
 6. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 4 594
 7. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 238
 8. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 188
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Stopy 5,6... 2022
 2. Andrea Bérešová: Exkurzia v továrni na výrobu tradičnej kosy
 3. Juraj Králik: Na jar sa sneh roztopil
 4. Miroslav Lisinovič: Putovanie po slovenských Kalváriách (212) - Lošonec
 5. Milan Buno: Zmiznutie tínedžerky na chorvátskom pobreží | 7 knižných tipov
 6. Vladimír Zervan: Mám sa báť?
 7. Michael Achberger: 0 potravín s takmer nulovými kalóriami, ktoré môžete bez obmedzení konzumovať a udržať si štíhlu líniu!
 8. Ivan Čáni: Chcem byť poslancom slovenského parlamentu.
 1. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 16 117
 2. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 9 592
 3. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 8 418
 4. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 788
 5. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 6 542
 6. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 4 594
 7. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 238
 8. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 188
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťZatvoriť reklamu