Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

Medvede nespia a pohybujú sa po lese, na vianočných trhoch jedlo po záruke, malým podnikom hrozí krach

Prečítajte si výber TOP správ z regiónov.

MY | TOP správy z regiónov MY | TOP správy z regiónov

Newsletter TOP správy z regiónov vám každý týždeň prináša tie najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy z našich regionálnych webov MY o aktuálnom dianí v regiónoch celého Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Potraviny na Slovensku patria k najdrahším v Európe, ceny sa ešte môžu vyšplhať do rekordných výšok

Pre niektorých ľudí bude hovädzie mäso nedostupné.Pre niektorých ľudí bude hovädzie mäso nedostupné. (zdroj: Martin Pavelek)

Poľnohospodárom prišli štvornásobne vyššie faktúry za elektriku, ceny potravín sa môžu vyšplhať do rekordných výšok. V Československu stál liter mlieka dve koruny, chlieb päť. Hrozí, že budeme túto sumu platiť v eurách.

SkryťVypnúť reklamu

Link: https://myorava.sme.sk/c/23111278/ceny-potravin-sa-mozu-vysplhat-do-rekordnych-vysok.html


Podnikom v Martine hrozí krach. Majitelia majú platiť za elektrinu aj sedemnásobne viac

Peter Paulovič musí tento rok len na elektrinu zohnať 15 000 eur.Peter Paulovič musí tento rok len na elektrinu zohnať 15 000 eur. (zdroj: Jakub Paška)

Platby za elektrinu sa podnikateľom zdvihli aj sedemnásobne. Peter Hurta platil vlani 250 eur mesačne, v súčasnosti má zaplatiť 1850 eur za mesiac. Podnikom v Martine hrozí krach, majitelia na drahú elektrinu peniaze nemajú.

Čítajte viac: https://myturiec.sme.sk/c/23111242/podnikom-v-martine-hrozi-krach-majitelia-maju-platit-za-elektrinu-aj-sedemnasobne-viac.html


Konšpiračný index: Slovensko má bližšie k africkým rozvojovým krajinám ako k vyspelým západným

Bioetik Peter Sýkora, riaditeľ Centra pre bioetiku na Univerzite Sv. Cyrila a Metoda (UCM) v TrnaveBioetik Peter Sýkora, riaditeľ Centra pre bioetiku na Univerzite Sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave (zdroj: archív (PS))

Konšpiračný index ukazuje, že Slovensko má bližšie k africkým rozvojovým krajinám ako k vyspelým západným. „Bude zaujímavé sledovať, ktorým smerom sa vydáme v budúcnosti,“ hovorí bioetik Peter Sýkora, ktorý na tomto výskume pracuje.

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/23108270/konspiracny-index-slovensko-ma-blizsie-k-africkym-rozvojovym-krajinam-ako-k-vyspelym-zapadnym.html

SkryťVypnúť reklamu

Buďte obozretní, medvede namiesto spánku pobehujú po lese, určitým miestam sa treba vyhnúť

Medvede podľa zoológa neprespia celú zimu. Medvede podľa zoológa neprespia celú zimu. (zdroj: SLAVOMÍR ŽIDEK)

Buďte obozretní, medvede počas tejto zimy namiesto spánku pobehujú po lese. Spôsobujú to vysoké teploty a málo snehu. Zoologička upozorňuje, v akých prípadoch treba byť opatrný a na ktorých miestach hrozí zvýšené riziko stretu.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/23109052/budte-obozretni-medvede-namiesto-spanku-pobehuju-po-lese-urcitym-miestam-sa-treba-vyhnut.html


Lupič z Nitry sa ukrýval desiatky rokov. V kauze bolo podľa súdu zapletených viac ľudí

Tohto muža odsúdili za lúpež, ktorá sa stala v roku 1995 v Nitre. Roky sa skrýval v Čechách. Tohto muža odsúdili za lúpež, ktorá sa stala v roku 1995 v Nitre. Roky sa skrýval v Čechách. (zdroj: polícia ČR)

Muž odsúdený za ozbrojenú lúpež v Nitre sa desiatky rokov ukrýval. Policajti ho zadržali v Prahe, keď išiel na vyšetrenie do nemocnice. Muža odsúdili ešte v deväťdesiatych rokoch minulého storočia.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23111349/nasli-muza-odsudeneho-za-lupez-milionov-v-nitre-stala-sa-pred-27-rokmi.html

SkryťVypnúť reklamu


V Žiarskej doline strhla dvojica mužov lavínu, pomáhali im vojaci

Zraneného Slováka prevážal do nemocnice vrtuľník.Zraneného Slováka prevážal do nemocnice vrtuľník. (zdroj: 5. pluk špeciálneho určenia OSSR)

Dvojica Slovákov si v Žiarskej doline odtrhla lavínu. Obaja muži mali lavínové batohy a stihli ich aktivovať. Na pomoc im utekali vojaci, ktorí mali neďaleko cvičenie. Skialpinistov zateplili a počkali na príchod záchranárov.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/23110627/v-ziarskej-doline-strhla-dvojica-muzov-lavinu-pomahali-im-vojaci.html


Prišla o všetky peniaze na účte, banka platbu nevie vrátiť späť

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (zdroj: pixabay)

Žena z Trnavy naletela podvodníkom, z účtu jej vytiahli všetky peniaze. Banka už platbu nevie vrátiť späť, polícia zastavila vyšetrovanie. Počet prípadov kybernetickej kriminality rastie, na podozrivé odkazy neklikajte.

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/23109811/klikla-na-odkaz-a-prisla-o-vsetky-peniaze-na-ucte-banka-platbu-nevie-vratit-spat.html


Ceny v autoškolách pôjdu ešte vyššie, môžu za to aj prehrešky z minulosti

Ilustračné foto. Ilustračné foto. (zdroj: archív)

Ceny vodičákov pôjdu tento rok ešte vyššie. Dôvodom sú vyššie ceny energií. Rast je markantný hlavne preto, že veľa autoškôl v minulosti, ale stále ešte aj dnes, porušuje pravidlá. Doplácajú na to hlavne žiaci. Tých tento rok čaká nový spôsob skúšok, no obavy z nich majú skôr rodičia.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23111287/nove-zamky-ceny-v-autoskolach-pojdu-este-vyssie-mozu-za-to-aj-prehresky-z-minulosti.html


Na rastúce ceny energií reagujú pestovatelia rajčín. Otvorili prvý letný skleník, je úspornejší

Prvé skleníky na pestovanie paradajok otvorili v Leviciach v roku 2017.Prvé skleníky na pestovanie paradajok otvorili v Leviciach v roku 2017. (zdroj: Jana Némethová)

V Leviciach otvorili prvý letný skleník. Pestovatelia rajčín tak reagujú na zvyšovanie cien energií, pestovanie bude úspornejšie. Rapídne im stúpli náklady, ceny sladkých paradajok na pultoch sa v priemere zvýšili.

Čítajte viac: https://mylevice.sme.sk/c/23110988/na-rastuce-ceny-energii-reaguju-pestovatelia-rajcin-otvorili-prvy-letny-sklenik-je-uspornejsi.html


Majú pozemok v Kubre, dom si na ňom postaviť nemôžu. Na zákaz ich nikto neupozornil

V ochrannom pásme v Kubre stoja rodinné domy i vzdelávacie zariadenia. Výstavba ďalších je však zakázaná.V ochrannom pásme v Kubre stoja rodinné domy i vzdelávacie zariadenia. Výstavba ďalších je však zakázaná. (zdroj: MAROŠ BUCHEL)

Rodina z Bratislavy získala v Trenčíne pozemok, stavať na ňom ale nemôžu. Dôvodom je, že pozemok sa nachádza v ochrannom pásme muničného skladu. Iné domy v ochrannom pásme pritom stoja. Na zákaz ich pred kúpou nikto neupozornil.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23110809/maju-pozemok-v-kubrej-dom-si-na-nom-postavit-nemozu-na-zakaz-ich-nikto-neupozornil.html


Zlé skladovanie, jedlo po dátume spotreby. Kontroly vianočných trhov ukázali chyby

ilustračné foto: Viac ako sedem percent kontrol vianočných trhov skončilo zistením nedostatkov.ilustračné foto: Viac ako sedem percent kontrol vianočných trhov skončilo zistením nedostatkov. (zdroj: Anton Hrachovský)

Hygienici skontrolovali vianočné a mikulášske trhy na Slovensku. Viacero predajcov malo v ponuke jedlo po záruke alebo bolo vystavené kontaminácii. Napriek tomu sa kvalita mierne zvýšila. Najhoršie skončil Bratislavský kraj.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23111513/nevhodne-skladovanie-potraviny-a-jedlo-vystavene-kontaminacii-kontroly-vianocnych-trhov.htmlPožiar v Nitre: Pyrotechniku mal zo strechy v Polygone odpaľovať kriminalista

Ján Plandora, konateľ spoločnosti Nový Polygon.Ján Plandora, konateľ spoločnosti Nový Polygon. (zdroj: mh)

V prípade vyhorených bytov v Polygone nastal posun. Polícia pozná meno muža, ktorý v osudnú noc 1. januára manipuloval so zábavnou pyrotechnikou na streche objektu.

Dnes ráno sme získali informáciu, že vyšetrovanie by mal prevziať úrad inšpekčnej služby. „Dôvod je ten, že v kauze figuruje príslušník kriminálneho úradu finančnej správy,“ tvrdí zdroj.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23110461/pooziar-v-nitre-pyrotechniku-mal-zo-strechy-odpalovat-kriminalista.html


Banskobystrická župa ponúka lekárom nadštandardné podmienky a otvára ambulancie

V Haliči začala ordinovať nová všeobecná lekárka. Vladimíra Lang má bohaté skúsenosti aj z pôsobenia v zahraničných nemocniciach.V Haliči začala ordinovať nová všeobecná lekárka. Vladimíra Lang má bohaté skúsenosti aj z pôsobenia v zahraničných nemocniciach. (zdroj: Marcela Ballová)

Banskobystrická župa sa naplnenia sľubov ministra zdravotníctva nedočkala. Napriek tomu, že to nie je v jej kompetencii, začala zriaďovať ambulancie. Tento týždeň otvorila v poradí štvrtú. Je v malej obci pri Lučenci.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23110527/necakaju-kym-sa-system-zruti-banskobystricky-kraj-pokracuje-v-zriadovani-ambulancii.html


Plastický chirurg: Pacienti mávajú nereálne predstavy o výsledku operácie, botox organizmu neškodí

Krajský odborník pre odbor plastická chirurgia pre Košický a Prešovský kraj Miroslav Glück.Krajský odborník pre odbor plastická chirurgia pre Košický a Prešovský kraj Miroslav Glück. (zdroj: Veronika Janušková)

„Takmer každý kúsok ľudského tela sa dá plastickou chirurgiou korigovať, no pacienti majú často nereálne predstavy o výsledku operácie,“ hovorí plastický chirurg Miroslav Glück. Vyhľadávaná je podľa neho aj mužská obriezka.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23106986/plasticky-chirurg-pacienti-mavaju-nerealne-predstavy-o-vysledku-operacie-botox-organizmu-neskodi.html


Skúma, ako ľudí chrániť pred kyberútokmi: Nemohli ste vyhrať milióny v lotérii, ak ste ju nepodali

Výskumník Peter Pištek.Výskumník Peter Pištek. (zdroj: KInIT)

Počet kybernetických útokov rastie raketovým tempom. „Stáva sa, že podvodníkom naletia aj bezpečnostní experti,“ hovorí výskumník Peter Pištek, ktorý sa zaoberá hľadaním spôsobov na ochranu ľudí a firiem pred kyberútokmi.

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/23111394/skuma-ako-ludi-chranit-pred-kyberutokmi-nemohli-ste-vyhrat-miliony-v-loterii-ak-ste-ju-nepodali.html


V minulosti si včely vedeli poradiť samé. Dnes by bez človeka neprežili, vraví včelár Viktorín

Včelár Pavel Viktorín.Včelár Pavel Viktorín. (zdroj: archív P.V.)

Včelár Pavel Viktorín upozorňuje, že v súčasnosti by už včely bez pomoci človeka neprežili. Ohrozujú ich nielen časté výkyvy počasia, ale aj parazity a iný hmyz, ktorému sa u nás darí vďaka globálnemu otepľovaniu.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23111470/vcelar-v-minulosti-si-vcely-vedeli-poradit-same-dnes-by-bez-cloveka-neprezili.html


Hrnuli sa sem filmári, v krčme popíjali slávni herci. Dedinku uprostred hôr preslávila filmová minulosť

Na mieste, kde kedysi natáčali filmy.Na mieste, kde kedysi natáčali filmy. (zdroj: Marcela Ballová)

V malej dedine na strednom Slovensku natočili až 12 filmov. Pre natáčanie Zemianskej cti posunuli napojenie Lomu nad Rimavicou na elektrickú sieť o jeden rok. Dnes je obec a jej okolie veľkým lákadlom pre turistov.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23109698/hrnuli-sa-sem-filmari-v-krcme-popijali-slavni-herci-z-dediny-na-lazoch-su-ocareni-aj-zahraniciari.html


Ruského vojaka ukradnutý MacBook neochránil. Vyhlásili Darwinove ceny za rok 2022

MacBook, ktorý ukrajinský vojak našiel vo veste ruského okupanta.MacBook, ktorý ukrajinský vojak našiel vo veste ruského okupanta. (zdroj: Twitter/olexander scherba)

Ruského vojaka na Ukrajine ukradnutý MacBook pred smrťou neochránil, bývalý futbalista zomrel pred očami rodiny. Darwinove ceny za zlepšenie ľudského genofondu si za uplynulých dvanásť mesiacov vyslúžilo sedem neborákov.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23108245/darwinove-ceny-2022-ruskeho-vojaka-macbook-neochranil-futbalista-skocil-y-utesu.html

Dočítajte tento článok
s predplatným MYregiony.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Regióny

Inzercia - Tlačové správy

 1. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 2. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 3. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 4. INDEX: Prečo stále nemáme diaľnicu do Košíc
 5. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 6. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 7. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 8. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 1. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí
 2. Na bezpečnom internete záleží
 3. Ako vyzerá inteligentný bytový dom? Tajomstvo je v technológiách
 4. Podporujme imunitu aj vysokočistým beta glukánom
 5. Môjobchod posilňuje svoju pozíciu v Košickom kraji
 6. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 7. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 8. O2 predstavilo novú generáciu O2 Paušálov
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 5 390
 2. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 3 983
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu 3 265
 4. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí 3 235
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 846
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model 704
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka 666
 8. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 372
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY regióny - správy

Jakub Švec v drese Zlatých Moraviec.

Do Skalice prišiel na hosťovanie do konca sezóny z Českých Budějovíc.


5 h
Zber hrozna na výrobu ľadového vína.

Hrozno pre ľadové vína potrebuje sedem stupňov pod nulou.


4 h
Policajti zastavili v Lučenci auto s osemčlennou posádkou. Je podozrenie, že ide o nelegálnych migrantov.

Policajti zastavili vozidlo s podozrivou posádkou


5 h
Ilustračné foto.

Zákazník od októbra čaká na preplatok od plynárov. Pošlú ho vraj o niekoľko dní.


7 h

Blogy SME

 1. Tupou Ceruzou: Norbert Bödör je obžalovaný v ďalšej kauze
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Prišiel si pozrieť korupčný prípad Lipšicovho nominanta. Súd mu nariadil sledovať kauzy
 3. Jozef Stasík: EU a roboty
 4. Marek Mačuha: Falošný poplach - 2. Klimatické modely
 5. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Tekvica + cuketa v jednom jedle
 6. Pavel Macko: 8. február - deň, ktorý mal vojsť do dejín.
 7. Tomáš Vodvářka: Morálka nebo prachy?
 8. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Nitrianska Blatnica
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 30 011
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 18 404
 3. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 9 360
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 7 000
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 611
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii 3 298
 7. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 555
 8. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 512
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 5. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon

Blogy SME

 1. Tupou Ceruzou: Norbert Bödör je obžalovaný v ďalšej kauze
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Prišiel si pozrieť korupčný prípad Lipšicovho nominanta. Súd mu nariadil sledovať kauzy
 3. Jozef Stasík: EU a roboty
 4. Marek Mačuha: Falošný poplach - 2. Klimatické modely
 5. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Tekvica + cuketa v jednom jedle
 6. Pavel Macko: 8. február - deň, ktorý mal vojsť do dejín.
 7. Tomáš Vodvářka: Morálka nebo prachy?
 8. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Nitrianska Blatnica
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 30 011
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 18 404
 3. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 9 360
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 7 000
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 611
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii 3 298
 7. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 555
 8. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 512
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 5. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
SkryťZatvoriť reklamu