Utorok, 4. október, 2022 | Meniny má František

Brutálny vrah chce slobodu, štát nepozná hranicu chudoby, referendum o vojenskej základni USA

Prinášame výber TOP správ z regiónov.

MY | TOP správy z regiónov MY | TOP správy z regiónov

Regionálne noviny MY vám každý týždeň prinášajú najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy z našich webov o aktuálnom dianí v regiónoch celého Slovenska.

Slovenka žijúca v USA: Nechápem, ako Slováci dokážu vyžiť z toho, čo zarobia

Dana Fox a jej manžel Andrew Fox. Dana Fox a jej manžel Andrew Fox. (zdroj: archív: D. F. )

Seničanka Danka žije v USA už 8 rokov. Skúšala sa aj vrátiť a žiť znova na Slovensku, ale ako sama hovorí: „Nechápem, ako Slováci dokážu vyžiť z toho, čo zarobia a ešte si majú kúpiť dom alebo platiť nájom.“

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/23008603/slovenka-zijuca-v-usa-nechapem-ako-slovaci-dokazu-vyzit-z-toho-co-zarobia.html

SkryťVypnúť reklamu

Detská lekárka: Neexistuje žiadny zázračný sirup, ktorý by zaručil, že dieťa bude zdravé

Detská lekárka Miroslava Moravčíková Detská lekárka Miroslava Moravčíková (zdroj: archív MM)

Lekárka upozorňuje, že na imunitu má vplyv aj prispôsobivosť dieťaťa. To, ktoré chodí do škôlky rado je podstatne menej choré ako škôlkar, ktorý zle psychicky znáša nástup do zariadenia. Chemické vitamíny nenahradia zdravú stravu.

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/23008831/detska-lekarka-neexistuje-ziadny-zazracny-sirup-ktory-by-zarucil-ze-dieta-bude-zdrave.html


V Sliači spoja voľby s referendom o vojenskej základni USA

Piloti a vrtuľníky americkej armády AH-64 Apache pri návrate z medzinárodného cvičenia NATO Saber Guardian. Ilustračné foto. Piloti a vrtuľníky americkej armády AH-64 Apache pri návrate z medzinárodného cvičenia NATO Saber Guardian. Ilustračné foto. (zdroj: TASR/Martin Palkovič)

V Sliači sa bude konať referendum o vojenskej základni USA. „Nech nerozhodujú politici, ale občania,“ tvrdí Iniciatíva pre Sliač na margo referenda s tým, že obyvateľov v Sliači ubúda, aj kvôli strachu z vojakov cudzích armád.

Čítajte viac: https://myzvolen.sme.sk/c/23009734/v-sliaci-spoja-volby-s-referendom-o-vojenskej-zakladni-usa.html

SkryťVypnúť reklamu

Slovenku najprv týrali, potom ju predali na prostitúciu. Sestre pomohla utiecť z háremu

Niektorí ľudia sú životom veľmi skúšaní. Ilustračné foto. Niektorí ľudia sú životom veľmi skúšaní. Ilustračné foto. (zdroj: Unsplash )

Moji rodičia žili, ale pre mňa boli ako mŕtvi. Ak sa o vás rodičia starajú, vážte si to,“ hovorí Klaudia, ktorú najprv týrali, potom ju predali na prostitúciu. Sestre pomohla utiecť z háremu, za čo ju chceli Arabi zabiť.

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/23003413/slovenku-najprv-tyrali-potom-ju-predali-na-prostituciu-sestre-pomohla-utiect-z-haremu.html

Školská psychologička: Rodičia skôr hovoria, počúvať však zabúdajú

Martina Kuis, školská psychologička Martina Kuis, školská psychologička (zdroj: mk)

"Už prváci sú preťažení množstvom aktivít v škole, aj mimo nej," hovorí školská psychologička Martina Kuis s tým, že rodičia skôr hovoria, deti však počúvať zabúdajú. Zároveň radí, ako s deťmi hovoriť o zmenách po nástupe do školy.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23008346/skolska-psychologicka-ako-s-detmi-hovorit-o-zmenach-po-nastupe-do-skoly.html

SkryťVypnúť reklamu

Štát tvrdí, že nevie, kto je na Slovensku chudobný, hovorí odborník

Ilustračné foto. Ilustračné foto. (zdroj: PIXABAY CC)

Štát nevie presne určiť, kto je na Slovensku chudobný, pretože nemáme definovanú národnú hranicu chudoby potrebnú kvôli pomoci. Pomyselnou hranicou je životné minimum, ale podľa odborníka je táto suma žalostne nízka.

Čítajte viac: https://mypovazska.sme.sk/c/23007432/stat-tvrdi-ze-nevie-kto-je-na-slovensku-chudobny-hovori-odbornik.html


V Rooseveltovej nemocnici operujú pomocou robota prevažne karcinóm prostaty

Lekári Péter Nyirády (v popredí) a Jozef Babeľa, špecialista na onkologické diagnózy v urológii, ktorý sa venuje najmä robotickým operáciám. Lekári Péter Nyirády (v popredí) a Jozef Babeľa, špecialista na onkologické diagnózy v urológii, ktorý sa venuje najmä robotickým operáciám. (zdroj: Rooseveltova nemocnica)

Rakovina prostaty nemusí nevyhnutne znamenať inkontinenciu a stratu erekcie, hovorí lekár Rooseveltovej nemocnice Vladimír Baláž. Ako jediní ju na Slovensku operujú pomocou robota. Metódu slovenskí lekári učia maďarských.

Čítajte viac: https://mybystrica.sme.sk/c/23006877/v-rooseveltovej-nemocnici-operuju-pomocou-robota-prevazne-karcinom-prostaty.html


Desíme sa toho. Školy varujú pred enormným zdražovaním, dištančnú výučbu nechcú

Ilustračná fotografia Ilustračná fotografia (zdroj: Archív Spojená škola Turčianske Teplice)

Školy varujú pred enormným zdražovaním energií. Riaditelia by neradi prešli na dištančnú výučbu, problémy tak postihli aj množstvo rodičov školákov. Škody spôsobené energokrízou budú musieť školy sanovať na úkor svojho rozvoja.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23003682/skoly-varuju-pred-enormnym-zdrazovanim-distancnu-vycbu-nechcu.html


Stredná škola odmietla mimoriadne nadaného študenta pre jeho diagnózu

Nadaný chlapec sa doslova zrútil, keď ho škola neprijala pre jeho vysoké IQ. Nadaný chlapec sa doslova zrútil, keď ho škola neprijala pre jeho vysoké IQ. (zdroj: Unsplash )

Stredná škola v Bratislave mala veľký záujem prijať nadmerne nadaného študenta, až kým nezistili, že má Aspergerov syndróm. Podľa psychologičky je takýto prístup nebezpečný. Riešenie však zatiaľ neexistuje.

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/23008848/stredna-skola-odmietla-mimoriadne-nadaneho-studenta-pre-jeho-diagnozu.html

Primátor Trnavy Bročka: Názory, že ideme zničiť jarmok, sa nepotvrdili, niektorí ľudia iba šírili paniku

Takto to vyzeralo na Trnavskom jarmoku 2022. Takto to vyzeralo na Trnavskom jarmoku 2022. (zdroj: (SŠ))

V Trnave sa rozhodli pre zaujímaví prístup k tradičnému jarmoku. Radnica dala na jarmoku stop všetkým komerčným predajcom, zelenú dostali iba remeselníci, ktorí dokázali namieste priamo ukázať svoje remeslo. Zisk z jarmoku tak klesol a mesto ho muselo dotovať. Primátor Bročka je ale spokojný: „Názory, že ideme zničiť jarmok, sa nepotvrdili.“

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/23006892/brocka-ideme-znicit-jarmok-sa-nepotvrdilo-niektori-ludia-iba-sirili-paniku.html


Na začiatku bola mamou s dvoma hendikepovanými deťmi, dnes otvára špičkové centrum

Deti s hendikepom už nebudú musieť cestovať kvôli liečbe a rehabilitáciám stovky kilometrov. Deti s hendikepom už nebudú musieť cestovať kvôli liečbe a rehabilitáciám stovky kilometrov. (zdroj: Mária Dudová-Bašistová)

Mária je mamou dvoch ťažko zdravotne znevýhodnených detí. Kvôli liečbam a rehabilitáciám s nimi musela chodiť po celom Slovensku. Stačil jeden impulz a rozhodla sa postaviť centrum pre takéto deti vo svojom meste, v Prešove.

Čítajte viac: https://vychod.sme.sk/c/23002248/na-zaciatku-bola-mamou-s-dvoma-hendikepovanymi-detmi-dnes-otvara-spickove-centrum.html


Za hromadným úhynom rýb na Liptove môže byť vypúšťanie žúmp

Obecný úrad v Kalamenoch zverejnil v súvislosti s hromadný úhynom rýb v Liptovskej Teplej mimoriadny oznam. Obecný úrad v Kalamenoch zverejnil v súvislosti s hromadný úhynom rýb v Liptovskej Teplej mimoriadny oznam. (zdroj: Polícia SR/FB)

V potoku na území Liptovskej Teplej desiatky pstruhov. Rozbory vody ukázali znečistenie, za úhynom je pravdepodobne vypúšťanie žúmp do potoka. Inšpekcia životného prostredia chystá kontroly.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/23009295/za-hromadnym-uhynom-ryb-na-liptove-moze-byt-vypustanie-zump.html


Mladej krupiérke brutálne podrezal hrdlo, teraz sa chce dostať na slobodu

Krupiérka Katka Števčoková prišla o život pri brutálnom prepade herne v Novohrade. Jej smutný príbeh polícia tento rok otvorila, aby ukázala, akým spôsobom pracovali pri odhalení páchateľa. Krupiérka Katka Števčoková prišla o život pri brutálnom prepade herne v Novohrade. Jej smutný príbeh polícia tento rok otvorila, aby ukázala, akým spôsobom pracovali pri odhalení páchateľa. (zdroj: archív)

Brutálny vrah Róbert Ďurina, ktorý pred rokmi podrezal mladú krupiérku, sa chce dostať na slobodu. Okresný súd rozhodol o jeho prepustení, prípad sa tak dostal na stôl krajského súdu v Banskej Bystrici.

Čítajte viac: https://mybystrica.sme.sk/c/23008991/mladej-krupierke-brutalne-podrezal-hrdlo-teraz-sa-chcel-dostat-na-slobodu.html


ŠPORT

Keď bolo treba, volejbalová legenda Michal Masný sa pohádal aj so šéfom federácie (rozhovor)

V máji odohral Michal Masný posledný súťažný zápas kariéry. Celkovo ich v Poľsku absolvoval úctyhodných 462. V máji odohral Michal Masný posledný súťažný zápas kariéry. Celkovo ich v Poľsku absolvoval úctyhodných 462. (zdroj: Piotr Sumara)

Volejbalová legenda Michal Masný prednedávnom ukončil bohatú aktívnu kariéru. V reprezentácii, ktorú dlhé roky viedol ako kapitán, odohral 206 zápasov. Keď bolo treba, pohádal sa aj so šéfom federácie.

Čítajte viac: https://myzilina.sme.sk/c/22977600/ked-bolo-treba-volejbalova-legenda-michal-masny-sa-pohadal-aj-so-sefom-federacie-rozhovor.html


Tréner HKM Zvolen: Keď legionári nebudú podávať požadované výkony, budú mať problém

Tréner HKM Zvolen Peter Oremus. Tréner HKM Zvolen Peter Oremus. (zdroj: TASR/Ján Krošlák)

„Povolených 7 legionárov je na takúto ligu veľa,“ hovorí v otvorenom rozhovore pred novou sezónou tréner HKM Zvolen, Peter Oremus. Okrem iného pochválil aj niektorých mladíkov a prezradil, v čom bude najväčšia sila tímu.

Čítajte viac: https://myzvolen.sme.sk/c/23008585/trener-zvolena-oremus-ked-legionari-nebudu-podavat-pozadovane-vykony-budu-mat-problem.html

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Regióny

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
 2. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 3. Dôležitosť duševnej pohody
 4. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 5. Druhý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 6. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň
 7. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 8. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 1. Nivy oslávili prvé narodeniny a takmer 13 miliónov návštevníkov
 2. Zuzana Bednárová: V Prešove je ešte veľa vecí na zlepšovanie
 3. Dni nezábudiek prispejú na zachovanie prevádzky Linky dôvery
 4. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 5. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 6. Dôležitosť duševnej pohody
 7. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
 8. Metropolis ostáva bez inflačnej doložky
 1. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané 13 114
 2. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať? 7 313
 3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 7 232
 4. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 5 938
 5. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň 5 920
 6. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 5 830
 7. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 5 084
 8. Dôležitosť duševnej pohody 4 677
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Martina Paulenová: Sama na samote
 2. Robert Puk: Komu ukradol parkovaciu politiku v Bratislave kandidát na primátora Bratislavy Rudolf Kusý?
 3. Ján Marton: Vlčanova politická tragédia sa dokonala na technickom oleji v PL krmivách.
 4. Denisa Tomíková: Nie je vodič ako vodič
 5. Pavel Macko: Nie násiliu v uliciach a extrémistickému teroru!
 6. Eva Gallova: Vtipy, tipy, frky
 7. Marek Kytka: Skvelý Slafkovský, ukážkový gól Tomáša Tatara, či hviezdne duo večera Nečas s Burnsom
 8. Jozef Sitko: Azda diskusia na blogoch má byť názorovou stokou?
 1. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 775
 2. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 6 286
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 4 446
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 041
 5. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 3 885
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 760
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 133
 8. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 755
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Blogy SME

 1. Martina Paulenová: Sama na samote
 2. Robert Puk: Komu ukradol parkovaciu politiku v Bratislave kandidát na primátora Bratislavy Rudolf Kusý?
 3. Ján Marton: Vlčanova politická tragédia sa dokonala na technickom oleji v PL krmivách.
 4. Denisa Tomíková: Nie je vodič ako vodič
 5. Pavel Macko: Nie násiliu v uliciach a extrémistickému teroru!
 6. Eva Gallova: Vtipy, tipy, frky
 7. Marek Kytka: Skvelý Slafkovský, ukážkový gól Tomáša Tatara, či hviezdne duo večera Nečas s Burnsom
 8. Jozef Sitko: Azda diskusia na blogoch má byť názorovou stokou?
 1. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 775
 2. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 6 286
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 4 446
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 041
 5. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 3 885
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 760
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 133
 8. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 755
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťZatvoriť reklamu