Streda, 28. september, 2022 | Meniny má Václav

Líšky šíria smrteľnú chorobu, trnavský Hollywood burger skončil, exposlanec obvinený zo šiestich skutkov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.

MY | TOP správy z regiónov MY | TOP správy z regiónov

Regionálne noviny MY vám každý týždeň prinášajú najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy z našich webov o aktuálnom dianí v regiónoch celého Slovenska.

Dobrovoľní hasiči zakladali požiare. Drevospracujúcej firme spôsobili obrovskú škodu

Foto z požiaru v areáli firmy v Polomke, ktoré zverejnil DHZ Závadka nad Hronom. Napokon vysvitlo, žeza ním stoja niektorí jeho členovia. Foto z požiaru v areáli firmy v Polomke, ktoré zverejnil DHZ Závadka nad Hronom. Napokon vysvitlo, žeza ním stoja niektorí jeho členovia. (zdroj: FB/DHZ Závadka nad Hronom)

Dobrovoľní hasiči úmyselne zakladali požiare, ktoré potom chodili hasiť. Zápalkou škrtli aj v dedine, kde ako dobrovoľní hasiči pôsobili. Jeden z nich je veliteľom zboru, hovorí sa o jeho ambícii dostať sa medzi profesionálov.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23001007/dobrovolni-hasici-zakladali-poziare-vyvrcholilo-to-obrovskou-skodou-v-drevospracujucej-firme.html

SkryťVypnúť reklamu

Pokračovanie témy tu: https://mynovohrad.sme.sk/c/23004318/hasici-podpalaci-putovali-za-mreze-sokovali-dovodom-preco-poziare-zakladali.html


Najskôr to vyzeralo na nehodu, v aute bolo uhorené telo. Prípad vyšetrujú ako podozrenie na vraždu

Na mieste tragédie zasahoval záchranársky vrtuľník. Na mieste tragédie zasahoval záchranársky vrtuľník. (zdroj: Letecká záchranná služba)

Šokujúce zistenie čakalo policajtov privolaných k nehode a požiaru na starej zlatomoraveckej ceste. Jedna osoba zomrela, vodič bol ťažko zranený a popálený. Zdroj tvrdí, že NAKA prípad vyšetruje ako podozrenie na úkladnú vraždu.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23001552/najskor-to-vyzeralo-na-nehodu-v-aute-bolo-uhorene-telo-pripad-vysetruju-ako-podozrenie-na-vrazdu.html


Exposlanca Heráka obvinili z ďalších skutkov, je medzi nimi aj znásilnenie

Ján Herák pri vysvetľovaní obvinení. Ján Herák pri vysvetľovaní obvinení. (zdroj: FOTO SME - MARKO ERD)

Ján Herák, exposlanec Národnej rady za OĽANO, je obvinený už zo šiestich skutkov. V dvoch prípadoch mali dievčatá utrpieť ťažkú ujmu na zdraví. Exposlanec trvá na svojej nevine, hovorí o šikane a očistení svojho mena.

SkryťVypnúť reklamu

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23001062/exposlanca-heraka-obvinili-z-dalsich-skutkov-je-medzi-nimi-aj-znasilnenie.html


20 rokov nestrácajú inšpiráciu. Punkáči z RozpoRu aktuálne koncertujú v rómskych osadách

Kapela RozpoR v Plaveckom Štvrtku. Kapela RozpoR v Plaveckom Štvrtku. (zdroj: archív: RozpoR)

Robia to, na čo by sa zvyšok hudobnej scény asi neodvážil. Punkáči z RozpoRu koncertujú po osadách, kde však nie vždy majú na ružiach ustlané. Problémom nebývajú ani tak obyvatelia osád, ako komunitné pracovníčky a starostovia.

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/22998294/20-rokov-nestracaju-inspiraciu-punkaci-z-rozporu-aktualne-koncertuju-v-romskych-osadach.html


Kauza neprimerane potrestaného kňaza má dohru. Žilinka odvolal prokurátorku aj jej námestníčku

Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Generálny prokurátor Maroš Žilinka. (zdroj: Marko Erd - SME)

Príliš nízky trest pre kňaza Františka Ondreka, ktorý na Orave zneužíval trinásťročné dievča, pripravil o funkcie okresnú prokurátorku v Dolnom Kubíne a jej námestníčku. Rozhodol o tom generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23001817/okresna-prokuratorka-a-jej-namestnicka-pridu-o-funkcie.html

SkryťVypnúť reklamu

Radoslav Židek sa druhýkrát narodil. Pri leteckej nehode zlyhala technika

(zdroj: TASR)

Pri nehode lietadla v Petroviciach zlyhala technika. Podľa svedkov bol pilotom snoubordista Radoslav Židek. Muž utrpel popáleniny tváre, horných a dolných končatín a popáleniny pokrývajú 30 percent povrchu jeho tela.

Čítajte viac: https://myzilina.sme.sk/c/23002441/radoslav-zidek-sa-druhykrat-narodil-pri-leteckej-nehode-zlyhala-technika.html


Pokuta od hygienikov pre Hollywood burger ešte nie je právoplatná

Prevádzka Hollywood burger na Štefánikovej ulici v Trnave. Prevádzka Hollywood burger na Štefánikovej ulici v Trnave. (zdroj: Tomáš Kӧppl)

Trnavský Hollywood burger, pre mnohých symbol vzdoru proti systému v čase pandémie, skončil. Staré vedenie z firmy odišlo, no dve pokuty vo výške sedemtisíc eur im hrozia aj napriek opusteniu biznisu.

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/23003665/pokuta-od-hygienikov-pre-hollywood-burger-este-nie-pravoplatna.html


Riaditelia základných škôl v Trenčíne sa obávajú, že nebudú mať z čoho platiť energie

Ilustračná fotka. Ilustračná fotka. (zdroj: TASR)

Nevedia, čo bude a kto zaplatí účty. Asi taká je realita slovenských škôl v dnešných dňoch. Kým účty za plyn v jednej z trenčianskych základných škôl činili v roku 2019 sumu 73-tisíc, odhady na tento rok hovoria o sume 550-tisíc.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23003091/riaditelia-zakladnych-skol-v-trencine-sa-obavaju-ze-nebudu-mat-z-coho-platit-energie.html


Plody zbierajú v chránených územiach, ochranári prosia o pomoc

Podozrivé osoby možno hlásiť na telefónnom čísle +421 911 485 280. Ochranári následne preveria, či ide naozaj o porušovanie zákona. Podozrivé osoby možno hlásiť na telefónnom čísle +421 911 485 280. Ochranári následne preveria, či ide naozaj o porušovanie zákona. (zdroj: Správa TANAP)

Ochranári prichytili veľkú skupinu nelegálnych zberačov plodov v Tatranskom národnom parku. Brusnice v chránenom území zbierali do stavebných vedier. Počet zberačov rapídne stúpa. Jeden si denne dokáže privyrobiť aj 400 eur.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/23003662/brusnice-zbieraju-v-chranenych-uzemiach-do-vedier-z-omietky.html


Kvetinárka: Veľké reťazce nám podlamujú nohy kvetmi za tri eurá

V kvetinovom ateliéri si môžu kyticu alebo veniec vyrobiť aj bežní ľudia. Konečný výsledok ich očarí. V kvetinovom ateliéri si môžu kyticu alebo veniec vyrobiť aj bežní ľudia. Konečný výsledok ich očarí. (zdroj: Archív Jana Smahová)

Darovať pekné kvety za akceptovateľnú sumu sa stáva čoraz náročnejšie, zdržovanie sa nevyhlo ani segmentu kvetov. Ako hovorí kvetinárka Jana Smahová, ceny niektorých vzrástli za krátky čas aj dvojnásobne.

Čítajte viac: https://mypovazska.sme.sk/c/22997098/kvetinarka-velke-retazce-nam-podlamuju-nohy-kvetmi-za-tri-eura.html


Ohrozujú svoje zdravie, lebo nemajú na vložky. Žalostný stav rieši na Slovensku zatiaľ len jeden kraj

Ilustračná fotka. Ilustračná fotka. (zdroj: STOCK ADOBE)

Na juhu Banskobystrického kraja sa začína rozmáhať menštruačná chudoba. Tamojšia župa sa ako prvá na Slovensku rozhodla tento problém riešiť. Do stredných škôl bude distribuovať hygienické vložky aj tampóny.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23003064/ked-nemaju-na-vlozky-pouziju-handry-menstruacnu-chudobu-zatial-na-slovensku-riesi-len-jeden-kraj.html


Líšky šíria smrteľné ochorenie, lesné plody poriadne umývajte

Líška hrdzavá je najvýznamnejším prenášačom ochorenia. Líška hrdzavá je najvýznamnejším prenášačom ochorenia. (zdroj: Ilustračné: pixabay.com)

Líšky šíria nebezpečné parazitárne ochorenie echinokokóza. V niektorých oblastiach Slovenska je nakazená až polovica populácie líšok. Ochorenie je nenápadné, pre človeka môže končiť smrťou. Pozor treba dať na neumyté lesné plody.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/23002393/lisky-siria-smrtelne-ochorenie-lesne-plody-poriadne-umyvajte.html


Kopali kanalizáciu, našli barokovú žumpu vo výbornom stave. Bol v nej vyše 100-ročný nočník

Nájdená baroková žumpa a nález z nej - glazúrovaný nočník starý 100 až 150 rokov. Nájdená baroková žumpa a nález z nej - glazúrovaný nočník starý 100 až 150 rokov. (zdroj: Archeologická agentúra, Obec Kalná nad Hronom)

V okrese Levice vykopali archeológovia vyše 100-ročný nočník a historickú žumpu, ktorá slúžila kaštieľu a časti obce. Zachovala sa takmer nepoškodená. Predpokladajú, že na brehu Hrona môžu byť ďalšie historické artefakty.

Čítajte viac: https://mylevice.sme.sk/c/23002029/kopali-kanalizaciu-nasli-barokovu-zumpu-vo-vybornom-stave-so-storocnym-nocnikom.html


Dedina na hornej Nitre je rajom slovenských hubárov, nosia plné košíky

Eva Rusnáková trávi na hubách aj dlhé hodiny a prejde niekoľko kilometrov. Aj ju tento rok zlákal Kamenec pod Vtáčnikom. Eva Rusnáková trávi na hubách aj dlhé hodiny a prejde niekoľko kilometrov. Aj ju tento rok zlákal Kamenec pod Vtáčnikom. (zdroj: archív Evy Rusnákovej)

Vyhľadávajú ju hubári z celého Slovenska. Obec Kamenec pod Vtáčnikom a jej okolie sú v septembri asi zatiaľ najobľúbenejšou lokalitou milovníkov húb. Prispeli k tomu najmä silné búrky v oblasti a vlhký charakter počasia.

Čítajte viac: https://myhornanitra.sme.sk/c/23003575/dedina-na-hornej-nitre-je-rajom-slovenskych-hubarov-nosia-plne-kosiky.html


ŠPORT

Klub v Senici skončil, futbal v meste nie. Štadión na Záhorí nezíva prázdnotou

(zdroj: Braňo Španka)

FK Senica skončila, futbal v meste na Záhorí nie. Nebolo tajomstvom, že klub mal posledné roky značné finančné problémy. Tamojší futbal však uchopili do rúk ľudia, ktorí naň mohli ako prví zanevrieť. A plány sú veľké

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/23001170/fk-senica-skoncila-no-futbal-v-meste-nie-stadion-na-zahori-neziva-prazdnotou.html


Rozhovor: Keď bolo treba, volejbalová legenda Michal Masný sa pohádal aj so šéfom federácie

V máji odohral Michal Masný posledný súťažný zápas kariéry. Celkovo ich v Poľsku absolvoval úctyhodných 462. V máji odohral Michal Masný posledný súťažný zápas kariéry. Celkovo ich v Poľsku absolvoval úctyhodných 462. (zdroj: Piotr Sumara)

Rozhovor s volejbalovou legendou, rodákom zo Žiliny Michalom Masným, ktorý prednedávnom ukončil bohatú aktívnu kariéru. V reprezentácii, ktorú dlhé roky viedol ako kapitán, odohral 206 zápasov.

Čítajte viac: https://myzilina.sme.sk/c/22977600/ked-bolo-treba-volejbalova-legenda-michal-masny-sa-pohadal-aj-so-sefom-federacie-rozhovor.html

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Regióny

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zákazníci OMV môžu vrátiť prírode kúsok lesa
 2. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 3. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 4. Jazdíte na pneumatikách Continental?
 5. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou
 6. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať?
 7. Štát zvyšuje dotácie na nájomné bývanie
 8. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 1. Nie všetko sa deje na červenom koberci
 2. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 3. Jazdíte na pneumatikách Continental?
 4. Rebríček úsporných ojazdených vozidiel
 5. 4-dňový pracovný režim spoločnosti NN Slovensko získal ocenenie
 6. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 7. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou
 8. J&T BANKA upriamuje pozornosť na ochranu morských ekosystémov
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 12 759
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 10 986
 3. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 3 860
 4. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 426
 5. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč? 3 388
 6. Morca-della a Pali. Tatrakon stojí na osvedčenej klasike 3 375
 7. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 2 534
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 266
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY regióny - správy

Bago Arénu v Nových Zámkoch musel jej majiteľ kvôli enormnému zdržovaniu energií zavrieť po siedmich rokoch. Aj kolektívnemu profišportu hrozí zlý scenár.

Po siedmich rokoch musel majiteľ zavrieť arénu, ktorú využívali stovky detí. Donútila ho súčasná situácia.


24. sep
Ak nezastropujú ceny energií, môže sa stať, že levická plaváreň bude mať počas leta vynútenú pauzu.

Svietenie a kúrenie v mestských objektoch začína byť neúnosné.


7 h
Špecializovaná nemocnica FBRL sv. Michala v Číži.

Jedinú nemocnicu v našej krajine, ktorá vie využiť prírodný liečebný zdroj na to, aby postavil na nohy pacientov po ataku náhlej cievnej príhody, brzdí legislatíva.


10 h
Manželka Milana Košarišťana s úlovkom.

Nevylučuje, že časom sa v lesoch môže objaviť aj nebezpečná huba.


10 h

Blogy SME

 1. Robert Štepaník: diel 74 - rubrika: moje najhranejšie (v júni 2022)
 2. Viktor Pamula: Bublajúce problémy, časť druhá
 3. Ján Chomík: Viva México - Pozole rojo s cícerom
 4. Věra Tepličková: Heuréka! Peniaze v zdravotníctve sa našli. A ani to tak nebolelo
 5. Martina Paulenová: Čo všetko som (ne)stihla počas dvojhodinového behu
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu.
 7. Anna Romanová: Moja psychóza 1
 8. Ján Škerko: Orbán a dezoláti sa hnevajú na Ukrajincov
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 389
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 833
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 5 851
 4. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 479
 5. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 3 759
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 381
 7. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 3 061
 8. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, part II. 2 775
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Blogy SME

 1. Robert Štepaník: diel 74 - rubrika: moje najhranejšie (v júni 2022)
 2. Viktor Pamula: Bublajúce problémy, časť druhá
 3. Ján Chomík: Viva México - Pozole rojo s cícerom
 4. Věra Tepličková: Heuréka! Peniaze v zdravotníctve sa našli. A ani to tak nebolelo
 5. Martina Paulenová: Čo všetko som (ne)stihla počas dvojhodinového behu
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu.
 7. Anna Romanová: Moja psychóza 1
 8. Ján Škerko: Orbán a dezoláti sa hnevajú na Ukrajincov
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 389
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 833
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 5 851
 4. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 479
 5. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 3 759
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 381
 7. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 3 061
 8. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, part II. 2 775
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťZatvoriť reklamu