Kryptomeny na Slovensku sa pokúšajú preraziť na úplne novú úroveň. Slovenská kryptomenová asociácia, organizácia, ktorú zastupujú viaceré známe mená slovenskej kryptomenovej scény, začala ťahať za jeden povraz, aby posilnila kryptomenový priemysel v krajine. Chystajú sa veľké plány, ktoré majú hájiť toto odvetvie.
Na čele Slovenskej kryptomenovej asociácie stoja skúsení krypto odborníci a ich zakladateľmi sú: Lukáš Steiniger, Jan Krajča, Martin Gregor, Jakub Kraľovanský, Lukáš Kout, Andrej Cabaj a Juraj Pohl. Zvoleným prezidentom je Jan Krajča, zakladateľ a CEO Bitcoinmat.sk, a po jeho boku výkonný riaditeľ Lukáš Kout, zakladateľ krypto konferencie Crypto-vestibull.sk. Títo odborníci z krypto sveta v spolupráci s ďalšími odborníkmi z brandže majú jediný cieľ, a to presvedčiť verejnosť o výhodách a legitimite blockchainu či virtuálnych mien, a tiež jednoduchšie zdaňovanie či používanie. Zakladatelia Slovenskej kryptomenovej asociácie sa zoskupili za účelom dôvery a budovania dobrého mena asociácie a priemyslu, nakoľko sú to hráči, ktorí už majú na trhu svoje stabilné miesto a overenú minulosť.

Aby situácia nabrala ten správny smer, Slovenská kryptomenová asociácia má v pláne pravidelne organizovať stretnutia, na ktorých sa zúčastnia nielen osobnosti z kryptosveta, ale aj predstavitelia bánk, vlády a iných finančných inštitúcií. Ich záujmy sú predovšetkým seriózny pohľad na toto odvetvie, boj proti podvodom, odstránenie nekalých činností tretích strán, príjemnejšie daňové prostredie a samozrejme v neposlednom rade ochota bánk otvárať resp. nezatvárať bankové účty jednotlivcom alebo krypto firmám.
Taktiež vznikne Ombudsman pre ľudí, ktorí narazili na problémy súvisiace s týmto priemyslom.
Vzhľadom na to, že najväčším problémom sa v tejto problematike zdá byť práve spolupráca s tradičnými inštitúciami, ako sú banky a vláda, cieľom Slovenskej kryptomenovej asociácie je aktívnejšie komunikovať s Národnou bankou Slovenska, vládou a poslancami. Aktívne sa v rámci asociácie diskutuje aj o tom, ako dostať vzdelávanie o kryptomenách do škôl. Mladá generácia by sa mohla učiť, ako fungujú tieto digitálne meny, a už v školských laviciach sa stať odborníkmi na kryptomeny.
S ambíciami, ktoré členovia Slovenskej kryptomenovej asociácie majú, sa rozhodne neuspokoja s málom. Ak všetko pôjde podľa plánu, Slovensko by sa mohlo zaradiť v rebríčku “krypto krajín” na lepšiu pozíciu.
Aj toto môže pomôcť, aby práve táto asociácia bola začiatkom novej éry pre kryptomeny a blockchain priemysel na Slovensku.