Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

Testy v autoškolách sa zmenia, nové podvody na senioroch, realitný trh spomaľuje

Prečítajte si výber TOP správ z regiónov.

MY | TOP správy z regiónov MY | TOP správy z regiónov

Regionálne noviny MY vám každý týždeň prinášajú najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy z našich webov o aktuálnom dianí v regiónoch celého Slovenska

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Muž po vražde rozporcioval telo svojej manželky. Vrah je o krok bližšie k súdnemu procesu

Z milujúceho manžela sa vykľul vrah, ktorému hrozí doživotie. Z milujúceho manžela sa vykľul vrah, ktorému hrozí doživotie. (zdroj: z albumu A. K.)

Prípad vraždy 39-ročnej Agáty, ktorú v marci tohto roka v Budči (okres Zvolen) pripravil o život jej manžel, smeruje na súd.

Polícia vyšetrovanie ukončila a Krajská prokuratúra v Banskej Bystrici už má prípad na stole. Odtiaľ poputuje žaloba na Okresný súd v Banskej Bystrici.Muž, ktorý po vražde rozporcioval telo svojej manželky, môže stráviť zbytok života za mrežami.

Čítajte viac: https://mybystrica.sme.sk/c/23084028/vrah-je-o-krok-blizsie-k-sudnemu-procesu-policia-ohavny-pripad-v-budci-uzavrela.html

SkryťVypnúť reklamu

Nemôžeme sa vrátiť, v našom byte žijú ruskí vojaci. Ukradli nám domov, vraví utečenka z Chersonu

Ukrajinka Tatiana Meľnyk s manželom a deťmi strávila v Rusmi okupovanom Chersone skoro osem mesiacov. Ukrajinka Tatiana Meľnyk s manželom a deťmi strávila v Rusmi okupovanom Chersone skoro osem mesiacov. (zdroj: Maroš Buchel)

„Nemôžeme sa vrátiť, ruskí vojaci nám ukradli domov,“ vraví Tatiana Meľnyk, utečenka z Chersonu. V okupovanom meste prežila skoro osem mesiacov. V rozhovore priblížila hrôzy každodenného života a aj správanie ruských vojakov.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23080645/nemozeme-sa-vratit-v-nasom-byte-ziju-ruski-vojaci-ukradli-nam-domov-vravi-utecenka-z-chersonu.html


Čísla potvrdzujú ochladenie realitného trhu, kupujúci vyčkávajú

Ilustračné foto. Ilustračné foto. (zdroj: Ján Krošlák)

Aktuálne čísla potvrdzujú ochladenie realitného trhu, kupujúci vyčkávajú. Niektorí ľudia odchádzajú z Banskej Bystrice do Zvolena, kde teraz nájdu lacnejšie bývanie. Menší dopyt spôsobujú aj rastúce úrokové sadzby na hypotékach.

Čítajte viac: https://myzvolen.sme.sk/c/23080435/davno-nebolo-lepsie-hodnoti-realitny-makler-trh-s-nehnutelnostami.html

SkryťVypnúť reklamu

Operácia, aká u nás nemá obdobu. V Žiline dávajú nádej onkologickým pacientom

(zdroj: TASR)

Žilinská Fakultná nemocnica s poliklinikou je jediným pracoviskom na Slovensku, kde operujú onkologických pacientov metódou HIPEC. Operácia je vhodná len pre niektorých ľudí s pokročilým nádorovým ochorením brušnej dutiny.

Čítajte viac: https://myzilina.sme.sk/c/23084791/operacia-aka-u-nas-nema-obdobu-v-ziline-davaju-nadej-onkologickym-pacientom.html


Myslela si, že ide o policajnú akciu. Prišla o tisíce eur. Podvodníci našli ďalší spôsob

Seniori sú dôverčiví, ľahko uveria podvodníkom. Seniori sú dôverčiví, ľahko uveria podvodníkom. (zdroj: Polícia)

„Som zamestnankyňa banky, z vášho účtu chce niekto vybrať finančnú hotovosť, príďte do banky,“ takúto správu si vypočula 29. novembra 77-ročná Dolnokubínčanka na svojej pevnej telefónnej linke.

Následne sa ozval mužský hlas, ktorý sa predstavil ako policajt a oznámil jej, že je v ohrození a chcú ju okradnúť. Išlo o podvod.

SkryťVypnúť reklamu

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23083558/podvodnici-pripravili-dochodkynu-z-oravy-o-tisice-eur.htmlVína spod vulkánu Sitno predstavili v New Yorku. Američanom imponuje ich sviežosť a hravosť

Združenie Vína spod vulkánu Sitno priviezlo do New Yorku nový ročník vín. Združenie Vína spod vulkánu Sitno priviezlo do New Yorku nový ročník vín. (zdroj: koláž Slobodné vinárstvo a archív (JZ))

„Musíme pochodiť celý svet, aby sme zistili, aké poklady máme doma,“ zhoduje sa trojica vinárov z okolia Levíc.

Produkciu z pôvodných odrôd posielajú do sveta. V zahraničí oceňujú ľahkosť, sviežosť a hravosť.

Čítajte viac: https://mylevice.sme.sk/c/23079061/vina-spod-vulkanu-sitno-predstavili-v-new-yorku-americanom-imponuje-ich-sviezost-a-hravost.html


Testy v autoškolách sa na jar zmenia. Vodičák už nebude pre každého, tvrdí riaditeľ autoškoly

Riaditeľ autoškoly v Trenčíne, Matúš Kocian (na fotke) vraví, že teoretické skúšky sa presunú zo škôl na dopravné inšpektoráty. Riaditeľ autoškoly v Trenčíne, Matúš Kocian (na fotke) vraví, že teoretické skúšky sa presunú zo škôl na dopravné inšpektoráty.

Získať vodičský preukaz bude náročnejšie. Podľa prevádzkovateľov autoškôl budú mať pri skúšaní problém najmä vodiči, ktorí z rôznych dôvodov budú musieť záverečné skúšky zopakovať.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23083846/testy-v-autoskolach-sa-na-jar-zmenia-vodicak-uz-nebude-pre-kazdeho-tvrdi-riaditel-autoskoly.html


Mnohým matkám samoživiteľkám ledva zostane na stravu

(zdroj: Ilustračné - Ján Krošlák)

Matky samoživiteľky s malými deťmi zápasia s existenčnými problémami. Zamestnávatelia ich odmietajú s tým, že keď im ochorejú deti, zrejme budú musieť s nimi zostať doma.

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/23083765/mnohym-matkam-samozivitelkam-ledva-zostane-na-stravu.html


Ešte na jar by ste byt v Žiline predali do týždňa. Dnes to trvá aj dva mesiace

(zdroj: Archív SME)

Na trhu s nehnuteľnosťami cítiť spomalenie predaja. Ceny sa vracajú na úroveň vlaňajších. Môže za to neistota kupujúcich aj vyššie sadzby na hypotekárnych úveroch

Čítajte viac: https://myzilina.sme.sk/c/23083761/este-na-jar-by-ste-byt-v-ziline-predali-do-tyzdna-dnes-to-trva-aj-dva-mesiace.html


Ďalšia výstavba pod Demänovskou dolinou, odvodnia pre ňu celé územie

Novú štvrť chcú osadiť do svahu nad Demänovou. Novú štvrť chcú osadiť do svahu nad Demänovou. (zdroj: enviroportal.sk / CD-Profil)

Pod Demänovskou dolinou kreslia novú domovú štvrť, súkromný investor chystá výstavbu takmer 30 rodinných domov. Svah v danej lokalite nie je stabilný, je potrebné odvodniť územie s veľkosťou štyri hektáre.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/23080902/dalsia-vystavba-pod-demanovskou-dolinou-odvodnia-pre-nu-cele-uzemie.html


Kvôli raritnej diagnóze ochrnula v priebehu pár hodín. Liečba zatiaľ neexistuje

Ľudmila Medvecká bojuje s diagnózou neuromyelitis optica Ľudmila Medvecká bojuje s diagnózou neuromyelitis optica (zdroj: archív Ľudmila Medvecká)

Keď Ľudmila začala pociťovať očné problémy, netušila, že sa jej život nenávratne zmení. Z aktívnej ženy plnej života sa behom jedného roka stalo zrkadlo jej diagnózy. Na jej raritné autoimunitné ochorenie zatiaľ neexistuje liečba.

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/23082818/devicova-choroba-liecba-zatial-neexistuje-ludmila-kvoli-ochrnula-v-priebehu-par-hodin.html


Unikátny kaštieľ v útrobách stromu zapísali do prestížneho zoznamu

Drevený kaštieľ mal dvere, zmestilo sa doň 12 ľudí. Drevený kaštieľ mal dvere, zmestilo sa doň 12 ľudí. (zdroj: Archív PP)

Strom s dverami a oknom ako z rozprávky volali drevený kaštieľ. Dub lesný rástol na juhu Slovenska. Vďaka unikátnosti ho dnes zapísali do lesníckeho zoznamu, podobnému UNESCO.

Čítajte viac: https://mylevice.sme.sk/c/23082027/unikatny-kastiel-v-utrobach-stromu-zapisali-do-prestizneho-zoznamu.htmlPrešovským poslancom sa 4200 eur zdalo málo. Novému primátorovi pridali

Oľha skladá sľub. Oľha skladá sľub. (zdroj: Korzár/Michal Frank)

Prešovský primátor už vie, aký plat dostane. Mestskí poslanci nešetrili, boli k nemu štedrí. Nie všetkým sa však návrh pozdával.

Čítajte viac: https://vychod.sme.sk/c/23081934/presovskym-poslancom-sa-4200-eur-zdalo-malo-novemu-primatorovi-pridali.html


Do Martina chcú zvážať odpad z deviatich okresov, má tu vyrásť závod na jeho spracovanie

Hala v ktorej by mala byť závod na spracovanie odpadu. Hala v ktorej by mala byť závod na spracovanie odpadu. (zdroj: Jakub Paška)

V Turčianskej kotline by mali spracovávať až 100-tisíc ton odpadu ročne. Rezort životného prostredia predbežne schválil výstavbu spaľovne. Nie všetkým v meste sa to pozdáva.

Čítajte viac: https://myturiec.sme.sk/c/23076204/do-martina-chcu-zvazat-odpad-z-deviatich-okresov-ma-tu-vyrast-zavod-na-spracovanie-odpadu.html


Sú zlomené, poznajú len rodenie v koterci. Legislatíva zvieratá v praxi dostatočne nechráni

Množiteľka z Hurbanova predávala psov aj na parkovisku. Množiteľka z Hurbanova predávala psov aj na parkovisku. (zdroj: Polícia Slovenskej republiky)

Podľa Angeliky Bogdan z útulku v Nových Zámkoch nie sú zvieratá dostatočne legislatívne chránené. Svedčí o tom i prípad z Hurbanova, kde množiteľka predávala šteňatá cez Bazoš. Väčšina uhynula alebo ich musel usmrtiť veterinár.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/23076415/su-zlomene-poznaju-len-rodenie-v-koterci-legislativa-zvierata-v-praxi-dostatocne-nechrani.html


Pozemok novej martinskej nemocnice ukrýval unikátny nález, ten prepísal dejiny regiónu

Andrej Žitňaň je vedúcim archeologického výskumu v Martine. Andrej Žitňaň je vedúcim archeologického výskumu v Martine. (zdroj: Jakub Paška)

Na pozemku kde vyrastie nová martinská nemocnica prebieha archeologický výskum. Archeológom sa potvrdili prvotné odhady, zem ukrývala osídlenie z domy kamennej. Pre Turiec je to tak posun v dejinách jeho osídlenia.

Čítajte viac: https://myturiec.sme.sk/c/23085186/pozemok-novej-martinskej-nemocnice-ukryval-unikatny-nalez-ten-prepisal-dejiny-regionu.html

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Regióny

Inzercia - Tlačové správy

 1. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 2. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 3. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 4. INDEX: Prečo stále nemáme diaľnicu do Košíc
 5. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 6. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 7. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 8. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 1. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí
 2. Na bezpečnom internete záleží
 3. Ako vyzerá inteligentný bytový dom? Tajomstvo je v technológiách
 4. Podporujme imunitu aj vysokočistým beta glukánom
 5. Môjobchod posilňuje svoju pozíciu v Košickom kraji
 6. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 7. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 8. O2 predstavilo novú generáciu O2 Paušálov
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 5 390
 2. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 3 983
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu 3 265
 4. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí 3 235
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 846
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model 704
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka 666
 8. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 372
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY regióny - správy

Jakub Švec v drese Zlatých Moraviec.

Do Skalice prišiel na hosťovanie do konca sezóny z Českých Budějovíc.


4 h
Zber hrozna na výrobu ľadového vína.

Hrozno pre ľadové vína potrebuje sedem stupňov pod nulou.


4 h
Policajti zastavili v Lučenci auto s osemčlennou posádkou. Je podozrenie, že ide o nelegálnych migrantov.

Policajti zastavili vozidlo s podozrivou posádkou


5 h
Ilustračné foto.

Zákazník od októbra čaká na preplatok od plynárov. Pošlú ho vraj o niekoľko dní.


7 h

Blogy SME

 1. Tupou Ceruzou: Norbert Bödör je obžalovaný v ďalšej kauze
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Prišiel si pozrieť korupčný prípad Lipšicovho nominanta. Súd mu nariadil sledovať kauzy
 3. Jozef Stasík: EU a roboty
 4. Marek Mačuha: Falošný poplach - 2. Klimatické modely
 5. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Tekvica + cuketa v jednom jedle
 6. Pavel Macko: 8. február - deň, ktorý mal vojsť do dejín.
 7. Tomáš Vodvářka: Morálka nebo prachy?
 8. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Nitrianska Blatnica
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 30 011
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 18 404
 3. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 9 360
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 7 000
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 611
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii 3 298
 7. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 555
 8. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 512
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 5. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon

Blogy SME

 1. Tupou Ceruzou: Norbert Bödör je obžalovaný v ďalšej kauze
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Prišiel si pozrieť korupčný prípad Lipšicovho nominanta. Súd mu nariadil sledovať kauzy
 3. Jozef Stasík: EU a roboty
 4. Marek Mačuha: Falošný poplach - 2. Klimatické modely
 5. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Tekvica + cuketa v jednom jedle
 6. Pavel Macko: 8. február - deň, ktorý mal vojsť do dejín.
 7. Tomáš Vodvářka: Morálka nebo prachy?
 8. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Nitrianska Blatnica
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 30 011
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 18 404
 3. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 9 360
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 7 000
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 611
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii 3 298
 7. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 555
 8. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 512
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 5. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
SkryťZatvoriť reklamu