Pondelok, 5. december, 2022 | Meniny má Oto

Medvede zrejme premnožené nie sú, o prácu môžu prísť stovky ľudí, Kofola chce investovať

Prinášame výber TOP správ z regiónov.

MY | TOP správy z regiónov MY | TOP správy z regiónov

Regionálne noviny MY vám každý týždeň prinášajú najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy z našich webov o aktuálnom dianí v regiónoch celého Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Termín dostavby diaľnice na Liptove s tunelom Čebrať sa posúva

Tunel Čebrať v úseku diaľnice D1 Hubová – Ivachnová začali v júli 2018 znova raziť na pokyn ministra Érseka. Tunel Čebrať v úseku diaľnice D1 Hubová – Ivachnová začali v júli 2018 znova raziť na pokyn ministra Érseka. (zdroj: TASR/EASYFOTO - Miroslava Siváková)

Pôvodne mal byť diaľničný úsek Hubová Ivachnová s tunelom Čebrať dokončený na konci roka 2023. Termín sa presúva na druhú polovicu roku 2024, informoval o tom minister dopravy Andrej Doležal. Štát bude dokončenie stáť viac.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/23019175/termin-dostavby-dialnice-na-liptove-s-tunelom-cebrat-sa-posuva.html

SkryťVypnúť reklamu

Volkswagen naznačil možný odchod z východnej Európy, v hre sú vysoké ceny aj nedostatok plynu

V roku 2019 martinský závod vyrobil 500-miliónty komponent V roku 2019 martinský závod vyrobil 500-miliónty komponent (zdroj: TASR)

Najväčšia európska automobilka Volkswagen oznámila, že pri dlhodobom nedostatku zemného plynu sú na stole všetky možnosti, vrátane odchodu z Česka a Slovenska. Martinský závod aj napriek problémom pripravuje novú časť výroby.

Čítajte viac: https://myturiec.sme.sk/c/23020624/volkswagen-naznacil-mozny-odchod-z-vychodnej-europy-v-hre-su-vysoke-ceny-aj-nedostatok-plynu.html


Medvede zrejme premnožené nie sú. Ľudia z Kľačna krútia hlavami

Medveď hnedý. Medveď hnedý. (zdroj: zasahovytim.sopsr.sk)

Obyvatelia Kľačna na hornej Nitre neverili vlastným očiam, keď uvideli výsledky sčítania medveďov. Za svoju dedinku ich odmietajú. Tu je ich toľko, že hrôza, zareagovala obyvateľka s tým, že medveď jej zabil sliepky a susede úle.

Čítajte viac: https://myhornanitra.sme.sk/c/23014259/medvede-zrejme-premnozene-nie-su-ludia-z-klacna-krutia-hlavami.html

SkryťVypnúť reklamu

V slovenskom metale panujú proruské nálady, hovorí Boris Bauer z kapely Catastrofy

Boris Bauer počas vystúpenia s kapelou Catastrofy. Boris Bauer počas vystúpenia s kapelou Catastrofy. (zdroj: MAREK MANCO)

Catastrofy je jedna z najpopulárnejších metalových kapiel na Slovensku. Ich spevák Boris Bauer v rozhovore priblížil, ako reagujú na ich politické názory niektorí poslucháči, ale i to, ako prežíval prvé dni po začiatku vojny.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23017730/v-slovenskom-metale-panuju-proruske-nalady-hovori-boris-bauer-z-kapely-catastrofy.html


Nula na elektromere, faktúra na vyše 600 eur. Nedoplatok odberateľku zaskočil

Elektromer ukazoval nulovú spotrebu. Elektromer ukazoval nulovú spotrebu. (zdroj: Archív AK)

Nemala žiadnu spotrebu elektriny, v dome nikto nebýval. Levičanke Antónii i tak došla faktúra na vyše 600 eur. „Dvihlo ma to zo stoličky. Všetky čísla sú vymyslené," vraví. Apeluje i na druhých, aby si kontrolovali stav elektriny.

SkryťVypnúť reklamu

Čítajte viac: https://mylevice.sme.sk/c/23020894/nula-na-elektromere-faktura-na-vyse-600-eur-nedoplatok-odberatelku-zaskocil.htmlO zamestnanie na hornej Nitre zrejme prídu stovky ľudí

Ilustračné foto. Ilustračné foto. (zdroj: Igor Roško)

Extrémne ceny energií likvidujú konkurencieschopnosť podnikov na hornej Nitre. Chemická spoločnosť avizuje, že pri súčasných cenách môže v jej nováckom závode prísť o prácu vyše 360 ľudí.

Čítajte viac: https://myhornanitra.sme.sk/c/23009348/o-zamestnanie-na-hornej-nitre-zrejme-pridu-stovky-ludi.html


Nemocnica už zaplatila pozostalým. Riaditeľ sa podpísal pod ospravedlnenie

Mama nebohého Ivana pred nitrianskym súdom v čase, keď ešte nebol vynesený rozsudok. Mama nebohého Ivana pred nitrianskym súdom v čase, keď ešte nebol vynesený rozsudok. (zdroj: archív O. M.)

Nemocnica v Nitre je zodpovedná za smrť mladíka, ktorý šesť mesiacov po operácii zomieral na nemocničnom lôžku. Pozostalí podali žalobu, s ktorou uspeli. Nemocnica im zaplatila nemajetkovú ujmu a poslala aj listy s ospravedlnením.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23020836/nemocnica-uz-zaplatila-pozostalym-riaditel-sa-podpisal-pod-ospravedlnenie.html


Sú po porážke, no do špecializovanej nemocnice sa nedostanú. Poisťovňa zariadenie v Číži nezazmluvnila

Špecializovaná nemocnica FBRL sv. Michala v Číži. Špecializovaná nemocnica FBRL sv. Michala v Číži. (zdroj: Marcela Ballová)

Prešiel rok a nič sa nezmenilo, ľudia čakajú stále viac. Jedinú nemocnicu na Slovensku, ktorá vie využiť prírodný liečebný zdroj na to, aby postavil na nohy pacientov po náhlej cievnej príhode, stále brzdí legislatíva.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/23018584/su-po-porazke-no-do-specialnej-nemocnice-sa-nedostanu-poistovna-zariadenie-v-cizi-nezazmluvnila.html


Do rieky Orava vyteká voda zo skládky, obsahuje jedovatý arzén

Pohľad na skládky. Modrá stará patriaca štátu, červená nová, patriaca spoločnosti ESI. Kvapka vody je na mieste čistiarne odpadových vôd. Pohľad na skládky. Modrá stará patriaca štátu, červená nová, patriaca spoločnosti ESI. Kvapka vody je na mieste čistiarne odpadových vôd. (zdroj: OFZ)

Do rieky Orava vyteká voda zo skládky, obsahuje jedovatý arzén. Skládka donedávna patrila súkromnej spoločnosti ESI, tá sa však dostala do konkurzu. Správkyňa konkurznej podstaty priradila skládku odpadu mestu Dolný Kubín.

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23021083/voda-zo-skladky-obsahuje-jedovaty-arzen-vyteka-do-rieky.htmlVyschnutá Rajčianka pohla ľadmi. Kofola chce investovať do zadržiavania vody

Rybári na vyschnutej Rajčianke, v pozadí závod Kofola v Rajeckej Lesnej. Rybári na vyschnutej Rajčianke, v pozadí závod Kofola v Rajeckej Lesnej. (zdroj: SRZ Žilina)

Keď vyschla inokedy dravá rieka Rajčianka, v regióne zavládlo zdesenie. Ľady sa pohli, spoločnosť Kofola chce investovať do zadržiavania vody. Pridali sa aj ďalší zainteresovaní, na stole je prvý dokument na záchranu vody.

Čítajte viac: https://myzilina.sme.sk/c/23017936/vyschnuta-rajcianka-pohla-ladmi-kofola-chce-investovat-do-zadrziavania-vody.html


Silný zápach aj agresívne správanie. S ľuďmi bez domova si na stanici v Čadci nevedia poradiť

Železničná stanica v Čadci sa stala útočiskom pre neprispôsobivých bezdomovcov. Železničná stanica v Čadci sa stala útočiskom pre neprispôsobivých bezdomovcov. (zdroj: Mestská polícia Čadca)

Na železničnej stanici v Čadci nevedia vyriešiť problém s ľuďmi bez domova. Cestujúci sa sťažujú na silný zápach, vulgarizmy aj agresívne správanie. Riešenie nie je jednoduché, najbližšia nocľaháreň býva plná, len čo sa ochladí.

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/23016672/silny-zapach-a-vykaly-s-opitymi-bezdomovcami-si-na-stanici-v-cadci-kompetentni-nevedia-poradit.html


Žijú v nej aj sedemdesiatkilové kusy. Začnú vypúšťať vodné dielo Kráľová

Vodné dielo Kráľová Vodné dielo Kráľová (zdroj: SRZ)

Vodnú nádrž Kráľová dnes začnú vypúšťať. Hladina, pod ktorou žijú aj sedemdesiatkilové ryby, by mala klesnúť o asi sedem metrov. Príčinou sú špeciálne geofyzikálne merania v oblasti elektrárne.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/23020294/ziju-v-nej-aj-sedemdesiatkilove-kusy-zacnu-vypustat-vodne-dielo-kralova.html


Na železničnom priecestí v Rožkovanoch zomrelo už deväť ľudí, závory nepribudnú ani tento rok

Smrteľný dopravný úsek v katastri obce Rožkovany. Smrteľný dopravný úsek v katastri obce Rožkovany. (zdroj: Michal Ivan)

Kritické železničné priecestie v obci Rožkovany na východnom Slovensku ostane aj naďalej bez závor. Práce sa odkladajú. Doposiaľ tam zomrelo už deväť ľudí, naposledy pri zrážke vlaku s autom zahynuli na mieste tri ženy.

Čítajte viac: https://vychod.sme.sk/c/23019925/na-zeleznicnom-priecesti-v-rozkovanoch-zomrelo-uz-devat-ludi-zavory-nepribudnu-ani-tento-rok.html


Náčelník trnavskej mestskej polície: Volala nám pani, aby sme po desiatej išli zrušiť futbalový zápas

Ivan Ranuša, náčelník Mestskej polície v Trnave. Ivan Ranuša, náčelník Mestskej polície v Trnave. (zdroj: Peter Briška)

Záujem o prácu mestského policajta je slabý. Dôvodom je plat, spoločenské postavenie, aj to, že robia nepopulárnu prácu. „Štátna polícia zatvára vrahov, my dávame pokuty. Ľudia na nás pozerajú inak,“ hovorí náčelník MsP Trnava.

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/23020438/nacelnik-trnavskej-mestskej-policie-volala-nam-pani-aby-sme-po-desiatej-isli-zrusit-futbalovy-zapas.html


Cyklotrasu pri Žiline otvoria neskolaudovanú. Nie je to v súlade so zákonom, tvrdí právnik

Na začiatku budovania cyklotrasy boli starostovia obci v Terchovskej doline jednotní. Na začiatku budovania cyklotrasy boli starostovia obci v Terchovskej doline jednotní. (zdroj: BRANISLAV KOSCELNÍK)


Terchovskú cyklomagistrálu otvoria aj neskolaudovanú. Právnik upozorňuje, že konanie nie je v súlade so zákonom. Cyklisti po trase jazdili na vlastnú zodpovednosť, aj keď nebola stavebne dokončená. Nedávno na nej došlo k nehode.

Čítajte viac: https://myzilina.sme.sk/c/23015794/cyklotrasu-pri-ziline-otvoria-neskolaudovanu-nie-je-to-v-sulade-so-zakonom-tvrdi-pravnik.html

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Regióny

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ikonický projekt Metropolis vyhral CIJ Awards
 2. Pozor na predvianočné online podvody, takto nakúpite bezpečne
 3. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 4. Darujte predplatné a získate poukaz v hodnote 10 € do Panta Rhei
 5. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
 6. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý
 7. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce?
 8. Deti cestujú do exotiky zadarmo
 1. Nová éra stavieb začína teraz
 2. Pozor na predvianočné online podvody, takto nakúpite bezpečne
 3. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý
 4. Deti cestujú do exotiky zadarmo
 5. Darujte predplatné a získate poukaz v hodnote 10 € do Panta Rhei
 6. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
 7. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce?
 8. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 14 778
 2. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 7 936
 3. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 514
 4. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 3 021
 5. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého 2 382
 6. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 2 046
 7. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj 1 692
 8. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám 1 255
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Helena Michlíková: Meky 70.
 2. Irena Šimuneková: Hrad Revište a okolie
 3. Julius Kravjar: Slovensko – neprekonateľný inovátor po každých voľbách
 4. Matej Farkas: Výrastok
 5. Jozef Ďanovský: Ako som si zažil workoholizmus
 6. Jan Kendera: Koniec roka 2022 v Katare?
 7. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky XCIII - Hrad Prozor, Vrlika /HR/
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I.
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 248 093
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 6 602
 3. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 782
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 3 568
 5. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 3 419
 6. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 804
 7. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 380
 8. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 2 146
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 5. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 6. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 8. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?

Blogy SME

 1. Helena Michlíková: Meky 70.
 2. Irena Šimuneková: Hrad Revište a okolie
 3. Julius Kravjar: Slovensko – neprekonateľný inovátor po každých voľbách
 4. Matej Farkas: Výrastok
 5. Jozef Ďanovský: Ako som si zažil workoholizmus
 6. Jan Kendera: Koniec roka 2022 v Katare?
 7. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky XCIII - Hrad Prozor, Vrlika /HR/
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I.
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 248 093
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 6 602
 3. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 782
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 3 568
 5. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 3 419
 6. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 804
 7. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 380
 8. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 2 146
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 5. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 6. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 8. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
SkryťZatvoriť reklamu