Utorok, 4. október, 2022 | Meniny má František

Šírenie nebezpečnej inváznej rastliny, jódové tabletky a bizarné otázky, nedostatok palivového dreva

Prinášame výber TOP správ z regiónov.

MY | TOP správy z regiónov MY | TOP správy z regiónov

Regionálne noviny MY vám každý týždeň prinášajú najzaujímavejšie informácie a najčítanejšie správy z našich webov o aktuálnom dianí v regiónoch celého Slovenska.

Pri Liptovskej Mare chcú stavať rezort za desať miliónov. Ukázali, ako má vyzerať

Rezort Rybníčky Rezort Rybníčky (zdroj: www.enviroportal.sk/ JKSK sro)

Pri Liptovskej Mare chce developer stavať súkromný uzavretý rezort s wellnesom a vonkajšími ihriskami. Chýba mu napojenie na vodovod a kanalizáciu.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/22987483/ukazali-ako-ma-vyzerat-dalsi-rezort-na-liptovskej-mare.html


Lesníci hlásia prázdne sklady. Na Kysuciach riešia problém, čím budú kúriť počas zimnej sezóny

Drevo chcú Kysučania zaradiť medzi strategické suroviny. Drevo chcú Kysučania zaradiť medzi strategické suroviny. (zdroj: Martin Pavelek)

Lesníci hlásia prázdne sklady, palivového dreva je nedostatok. Na Kysuciach riešia problém, čím budú kúriť počas zimnej sezóny. Krízový štáb Okresného úradu Čadca odporúča obmedziť vývoz dreva do zahraničia.

SkryťVypnúť reklamu

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/22986121/lesnici-hlasia-prazdne-sklady-na-kysuciach-riesia-problem-cim-budu-kurit-pocas-zimnej-sezony.html


Známa vodná nádrž sa stráca pred očami. Vydali zákaz lovu rýb (+ FOTO)

Hladina vo Vodnej nádrži Bátovce klesla o 60 centimetrov. Vydali zákaz lovu. Hladina vo Vodnej nádrži Bátovce klesla o 60 centimetrov. Vydali zákaz lovu. (zdroj: (SRZ Levice))

Prítoky vodných nádrží úplne vyschli. Rybári z levickej organizácie si na takéto nízke stavy vodnej hladiny nepamätajú. Od 18. augusta vydali zákaz lovu rýb v Bátovciach. Chytajú tu kapitálne kusy, aj 40-kilogramové sumce. Ak nezaprší, rozšíriť ho budú musieť aj na ďalšie vodné plochy. Mimoriadny výlov by neprežili.

Čítajte viac: https://mylevice.sme.sk/c/22988396/vodna-nadrz-na-juhu-slovenska-sa-straca-pred-ocami-vydali-zakaz-lovu.html


Nárok na kúpeľnú liečbu po prekonaní covidu máte len rok. Ako sa k liečbe dostať?

(zdroj: ilustr. foto: STOCK ADOBE)

Ak ste prekonali covid, nemusí to znamenať, že ste sa ho zbavil úplne. Postcovidový syndróm môže zasiahnuť akýkoľvek orgán ľudského tela. V niektorých prípadoch môže byť veľmi nápomocná aj kúpeľná liečba. Ako sa k nej dostať, aby ste si ju nemuseli platiť z vlastného vrecka? Zisťovali sme za vás.

SkryťVypnúť reklamu

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/22985979/narok-na-kupelnu-liecbu-po-prekonani-covidu-mate-len-rok-ako-sa-k-liecbe-dostat.html


Ukrajinskí odídenci majú čoraz väčší problém nájsť si na Slovensku ubytovanie

(zdroj: Daniel Stehlík)

Ukrajinskí odídenci majú čoraz väčší problém nájsť si na Slovensku ubytovanie. Záujem Slovákov deliť sa o svoje nehnuteľnosti klesá. Žilinský Ukrajinský dom vyzýva úrady, aby nepoľavovali v koordinovaní pomoci.

Čítajte viac: https://myzilina.sme.sk/c/22987174/ukrajinski-odidenci-maju-coraz-vacsi-problem-najst-si-na-slovensku-ubytovanie.html


Na Podpoľaní usmrtili ďalšieho medveďa, má odstrašiť ostatné

(zdroj: ilustračné foto: freepik.es)

Na Podpoľaní usmrtili ďalšieho problémového medveďa, ktorý sa pravidelne pohyboval pri rodinných domoch. Smrť štvorročnej samice má slúžiť na odstrašenie jej dvoch súrodencov. Pri stretnutí s človekom nejavili známky plachosti.

SkryťVypnúť reklamu

Čítajte viac: https://myzvolen.sme.sk/c/22986836/na-podpolani-usmrtili-dalsieho-medveda-ma-odstrasit-ostatne.html


V okolí jadrovej elektrárne vymieňajú jódové tabletky. Niektorí sa pýtajú, či ich majú zjesť hneď a naraz

(zdroj: trnava.sk/Veronika Majtánová)

Po piatich rokoch spustili v okruhu atómky Jaslovské Bohunice pravidelnú výmenu jódových tabliet. Výdajné miesta čelia rôznym otázkam od ľudí. Niektorí sa pýtajú, či ich majú užiť hneď a naraz. Trnava tak musí poctivo vysvetľovať ako fungujú a na čo slúžia.

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/22987190/mam-jodove-tabletky-zjest-vsetky-naraz-vydajne-miesta-v-trnave-celia-bizarnym-otazkam.html


Zubár: Mnohí mladí zuby múdrosti vôbec nemajú. V budúcnosti o ne prídeme úplne

Zubný lekár Filip Hlobeň. Zubný lekár Filip Hlobeň. (zdroj: MAROŠ BUCHEL)

Veci sa menia, náš chrup nevynímajúc. Evolúciou sme dospeli do bodu, kedy časť populácie často problémové zuby múdrosti má a časť nemá. Podľa zubného lekára sa to napokon preklopí na tú, zdá sa, príjemnejšiu stranu.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/22982288/zubar-mnohi-mladi-zuby-mudrosti-vobec-nemaju-v-buducnosti-o-ne-prideme-uplne.html


V centre Martina rastie invázna rastlina, pri kontakte s kožou môže spôsobiť popáleniny

Boľševník obrovský môže dorastať až do výšky štyroch metrov. Boľševník obrovský môže dorastať až do výšky štyroch metrov. (zdroj: Eva Eliášová Revúsová)

Boľševník obrovský patrí na Slovensku medzi nepôvodné druhy a jeho odstraňovanie je zákonnou povinnosťou. Je rozšírený takmer po celej krajine a patrí medzi najnebezpečnejšie rastliny, dokáže spôsobiť nepríjemné zranenia.

Čítajte viac: https://myturiec.sme.sk/c/22987361/v-centre-martina-rastie-invazna-rastlina-pri-kontakte-s-kozou-moze-sposobit-popaleniny.html


Muža, ktorý znásilnil v dome tínedžerku, poslal súd do väzby. Podal sťažnosť

Obvineného priviedli na súd niekoľko minút pred šiestou hodinou večer. Obvineného priviedli na súd niekoľko minút pred šiestou hodinou večer. (zdroj: mh)

Muž prišiel kradnúť, v dome znásilnil osemnásťročné dievča. Mladý chlap sa údajne zdržiaval na prízemí, keď mal začuť z hornej izby zvoniť budík. Vyšiel tam a zbadal tínedžerku. Priložil jej nôž na krk, okradol a znásilnil ju.

Súd rozhodol, že ide do vyšetrovacej väzby. Potvrdila to hovorkyňa Lena Kiradžiev. Dôvodov je viac - hrozí, že ujde alebo sa bude skrývať plus bude pokračovať v trestnej činnosti. „Obvinený si podal sťažnosť,“ dodala hovorkyňa.

Komunikácia s ním je vraj ťažká. Keď ho vypočúvali na polícii, odpovedal „od veci“ a nesúvislo.

Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/22988044/muza-ktory-znasilnil-v-dome-tinedzerku-poslal-sud-do-vazby-podal-staznost.html


Žilinka zistil pochybenia v prípade zneužívania dievčaťa kňazom, trest sa mu zdá neprimerane nízky

Kňaz František Ondrek pri odchode z dolnokubínskeho okresného súdu. Kňaz František Ondrek pri odchode z dolnokubínskeho okresného súdu. (zdroj: Martin Pavelek)

Nízky podmienečný trest pre kňaza Františka Ondreka za zneužívanie maloletého dievčaťa sa nepáči generálnemu prokurátorovi, poukazuje na pochybenia. Avizuje personálne postihy, nariadil previerky postupov prokurátorov.

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/22985794/generalny-prokurator-zistil-pochybenia-v-pripade-zneuzivanie-dievcata-knazom.html


Barista: Nechápem, prečo ľudia doma pijú instantnú kávu a pýtajú si ju aj v kaviarni

Pri práci v gastropriemysle. Pri práci v gastropriemysle. (zdroj: archív Samuela Chlpeka)

O chuti kávy rozhoduje aj voda samotná. Inak chutí tá z bratislavského kohútika a inak druhá z bojnického, hovorí úspešný slovenský barista. Ako tvrdí, instantnej kávy sa stráni, odnaučil od nej aj svoju starú mamu.

Čítajte viac: https://myhornanitra.sme.sk/c/22975992/barista-nechapem-preco-ludia-doma-piju-instatnu-kavu-a-pytaju-si-ju-a-v-kaviarni.html


Ostré slnko je pre deti nebezpečné. Prehriatie môže spôsobiť aj prekrytý kočík

(zdroj: SME - Tomáš Benedikovič)

Aktuálne horúčavy sú pre deti veľmi nebezpečné. Príčinou prehriatia môže byť aj uzavretý kočík plienkou. „Matky si myslia, že takým spôsobom svoje deti pred slnkom chránia,“ vysvetľuje lekárka Oxana Loshak z nemocnice v Komárne.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/22987525/ostre-slnko-je-pre-deti-nebezpecne-prehriatie-organizmu-moze-sposobit-aj-plienka-v-kociku.html


Súťaž Ironman prvýkrát vyhral Slovák: Je to moje najväčšie víťazstvo

Michal Holub ako prvý Slovák vyhral súťaž Ironman. Michal Holub ako prvý Slovák vyhral súťaž Ironman. (zdroj: archív športovca)

4 km plávania, 180 km na bicykli a 42 km v behu. Túto fyzicky a psychicky extrémne náročnú porciu dokázal na súťaži Ironman po prvýkrát v histórii najrýchlejšie zvládnuť Slovák. „Je to moje najväčšie víťazstvo,“ hovorí Michal Holub

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/22986387/oravcan-dokazal-nieco-fantasticke-ziadnemu-slovakovi-sa-to-este-nepodarilo.html


Slovák žijúci v Japonsku: Robil som čašníka, aj keď som po japonsky nevedel. Zákazníci mali zábavu

Zľava Patrik Lehuta s manželkou a Dávid Lehuta s manželkou. Zľava Patrik Lehuta s manželkou a Dávid Lehuta s manželkou. (zdroj: archív : D.L.)

Pre Slovákov je zákazník pán, pre Japoncov Boh, hovorí o rozdieloch k prístupe k zákazníkom Dávid Lehuta. Ten sa vybral do krajiny vychádzajúceho slnka bez väčších znalostí japončiny. Ľutuje to? Aj o tom porozprával rodák zo Senice.

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/22981692/slovak-zijuci-v-japonsku-robil-som-casnika-aj-ked-som-po-japonsky-nevedel-zakaznici-mali-zabavu.html


SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Regióny

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
 2. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 3. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 4. Dôležitosť duševnej pohody
 5. Druhý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 6. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň
 7. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 8. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 1. Nivy oslávili prvé narodeniny a takmer 13 miliónov návštevníkov
 2. Zuzana Bednárová: V Prešove je ešte veľa vecí na zlepšovanie
 3. Dni nezábudiek prispejú na zachovanie prevádzky Linky dôvery
 4. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 5. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 6. Dôležitosť duševnej pohody
 7. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
 8. Metropolis ostáva bez inflačnej doložky
 1. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané 12 117
 2. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať? 7 305
 3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 7 207
 4. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 5 936
 5. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň 5 899
 6. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 5 829
 7. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 5 084
 8. Dôležitosť duševnej pohody 4 419
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Martina Paulenová: Sama na samote
 2. Ján Marton: Vlčanova politická tragédia sa dokonala na technickom oleji v PL krmivách.
 3. Robert Puk: Komu ukradol parkovaciu politiku v Bratislave kandidát na primátora Bratislavy Rudolf Kusý?
 4. Denisa Tomíková: Nie je vodič ako vodič
 5. Pavel Macko: Nie násiliu v uliciach a extrémistickému teroru!
 6. Eva Gallova: Vtipy, tipy, frky
 7. Marek Kytka: Skvelý Slafkovský, ukážkový gól Tomáša Tatara, či hviezdne duo večera Nečas s Burnsom
 8. Peter Kuchár: Moja cesta do pekla... (I.)
 1. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 903
 2. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 6 254
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 4 627
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 031
 5. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 3 788
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 747
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 384
 8. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 752
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Blogy SME

 1. Martina Paulenová: Sama na samote
 2. Ján Marton: Vlčanova politická tragédia sa dokonala na technickom oleji v PL krmivách.
 3. Robert Puk: Komu ukradol parkovaciu politiku v Bratislave kandidát na primátora Bratislavy Rudolf Kusý?
 4. Denisa Tomíková: Nie je vodič ako vodič
 5. Pavel Macko: Nie násiliu v uliciach a extrémistickému teroru!
 6. Eva Gallova: Vtipy, tipy, frky
 7. Marek Kytka: Skvelý Slafkovský, ukážkový gól Tomáša Tatara, či hviezdne duo večera Nečas s Burnsom
 8. Peter Kuchár: Moja cesta do pekla... (I.)
 1. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 903
 2. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 6 254
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 4 627
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 031
 5. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 3 788
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 747
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 384
 8. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 752
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťZatvoriť reklamu