Utorok, 4. október, 2022 | Meniny má František

Máme pre vás dobré správy :)

Stop negatívnym správam. Posielame výber pozitívnych a zaujímavých článkov z rôznych regiónov po celom Slovensku.

Dobré správy z MYDobré správy z MY

Prinášame vám výber zaujímavých a dobrých správ z rôznych regiónov Slovenska. Nechýbajú ani tipy na výlety a rozhovory. Urobte si pohodlie, začíname :)

Na kúpanie nemusíte míňať rodinný rozpočet, spoznajte slovenské jazerá

Ilustračná fotografia. Ilustračná fotografia. (zdroj: Adobe Stock)

Na kúpanie nemusíte míňať rodinný rozpočet. Možnosti kúpania sa na Slovensku sú rovnako bohaté ako jeho krásy. Prinášame tipy na netradičné kúpanie sa v prírode od štrkovísk, cez opustené lomy a tajchy, až po termálne bazény.

Čítajte viac: https://regiony.sme.sk/c/22970757/na-kupanie-nemusite-minat-rodinny-rozpocet-spoznajte-slovenske-jazera.html

SkryťVypnúť reklamu

Učiteľka našla spôsob, ako odtrhnúť deti od telefónov, zapojila aj svoju rodinu

Silvia Krišáková s rodinou. Silvia Krišáková s rodinou. (zdroj: archív: S. K. )

Nestačilo jej to, čo robili na hodinách. Skončila jej pracovná doba a potom sa púšťala do krúžkov. "Začala som si podchytávať deti, s ktorými som robila dobrovoľníctvo, pomáhali mi, zaťahovala som ich do akcií. Deti som vnímala inak a do hĺbky. Prirástli mi k srdcu a absolútne nezáležalo, ako sa učia, aké majú známky. Niektoré deti mali niečo v sebe a mala som pocit, že ich neobjavili," povedala Krišáková.

Podľa nej dokázali úžasné veci. "Pracujem s deťmi, ktoré majú záujem. Keby som ich neoslovila, možno by len pasívne plávala životom," zhrnula.

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/22976500/ucitelka-nasla-sposob-ako-odtrhnut-deti-od-telefonov-zapojila-aj-svoju-rodinu.html

SkryťVypnúť reklamu

Aneta Parišková: Žijem. Všetko ostatné je druhoradé

Aneta Parišková sa cíti dobre aj v USA, kde pracuje a vychováva dcéry jej manžel Miroslav. Aneta Parišková sa cíti dobre aj v USA, kde pracuje a vychováva dcéry jej manžel Miroslav. (zdroj: archív AP)

Na konkurz do Markízy ju dotlačili rodičia. Ako plachá introvertka si neverila, nakoniec stála pri zrode úspešnej televízie ako moderátorka Televíznych novín.

Na pekné oblečenie si musela v začiatkoch požičať peniaze, dnes je mamou troch synov, majiteľkou škôlky a ženou, ktorá nateraz porazila rakovinu. O pekných aj ťažkých životných chvíľach sme sa rozprávali s ANETOU PARIŠKOVOU.

Čítajte viac: https://regiony.sme.sk/c/22975127/aneta-pariskova-zijem-vsetko-ostatne-je-druhorade.html


Slúži už takmer dvesto rokov. Najväčší kamenný most na Slovensku obdivujú turisti

Kamenný most je majestátna 20 metrov vysoká stavba Kamenný most je majestátna 20 metrov vysoká stavba (zdroj: Peter Kvasnica)

Jeden z najstarších a pravdepodobne aj najväčší funkčný celokamenný most na Slovensku je pýchou nielen Krásna nad Kysucou, ale celých Kysúc.

SkryťVypnúť reklamu

Nebolo tomu tak vždy, jeho pôvod a historický význam bol objavený a verejnosti predstavený až v roku 2011. Od roku 2012 je most označený z oboch strán, nachádza sa pri ňom informačná tabuľa a prístupový chodník až na dno rokliny.

Milovníkov histórie však potešilo novovybudované schodisko, ktoré nadšencom umožní pozrieť sa na most z celkom inej perspektívy.

Čítajte viac: https://mykysuce.sme.sk/c/22976933/sluzi-uz-takmer-dvesto-rokov-najvacsi-kamenny-most-na-slovensku-obdivuju-turisti.html


V tatranských riekach sa ľudia kúpať môžu. Nie však všade

Rieku Belá vyhľadávajú otužilci, ale aj vodáci. Rieku Belá vyhľadávajú otužilci, ale aj vodáci. (zdroj: Správa Tanap)

Poslankyňa Národnej rady Romana Tabak sa minulý rok zviditeľnila tým, že zverejnila na sociálnych sieťach svoju fotografiu, ako sa kúpe v Studenom potoku v Tatranskom národnom parku v prísne chránenom území.

Poslankyňa najprv zatĺkala, tvrdila, že pod príspevkom len zle označila miesto a príspevok stiahla. Napokon sa priznala a musela zaplatiť pokutu.

Spolu so Správou Tatranského národného parku vo štvrtok zverejnila video, v ktorom sa snaží spolu so štátnymi ochranármi ľudí vzdelávať.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/22981335/v-tatranskych-riekach-sa-ludia-mozu-kupat-zalezi-kde.html


Svoju záľubu povýšil na umenie. Diela mladého Budinčana udivujú

Andrej Bobáľ vo svojej dielni pretavuje fantáziu do skutočnosti. Andrej Bobáľ vo svojej dielni pretavuje fantáziu do skutočnosti. (zdroj: albumu A. B.)

Nielen škola vždy urobí zo študenta majstra. Nájdu sa výnimky, ktoré svoju záľubu povýšia natoľko, že diela spod ich rúk doslova vyrážajú dych a Andrej Bobáľ z Budinej patrí medzi nich. V článku nájdete aj galériu jeho neuveriteľných diel.

Čítajte viac: https://mynovohrad.sme.sk/c/22973738/svoju-zalubu-povysil-na-umenie-diela-mladeho-budincana-udivuju.html


Oravské svadby spoza objektívu. Mladomanželia sa chcú fotiť aj na Rozsutci

Svadby po pandémii sú uvoľnenejšie. Svadby po pandémii sú uvoľnenejšie. (zdroj: EL)

Svadobných fotografov z Oravy sme sa pýtali na meniace sa zvyklosti zo svadieb aj tipy na lokácie pre dokonalú snímku do rodinného albumu.

„Fotografie sú krásne, keď z nich cítiť autentickosť, pár sa usmieva a svadobný deň si užíva,“ vysvetľuje fotograf Jakub Krška. To je aj jeho rada pre všetkých nasledujúcich vydaja či ženbychtivých. „Taký deň bude pravdepodobne len jeden, treba si ho vychutnať a neriešiť to, čo niekedy nevyjde podľa predstáv, tie má aj tak len nevesta v hlave a nik iný o nich nevie.“

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/22977565/oravske-svadby-spoza-objektivu-mladomanzelia-sa-chcu-fotit-aj-na-rozsutci.html


Tri roky čakania priniesli najväčšie zelené bludisko. Majú ho pod Ľubovnianskym hradom

Stará Ľubovňa má nový pútač - bludisko najväčšie svojho druhu v strednej Európe. Stará Ľubovňa má nový pútač - bludisko najväčšie svojho druhu v strednej Európe. (zdroj: Mária Dudová-Bašistová)

Kto sa chce stratiť, ten si môže za týmto účelom odbehnúť do Starej Ľubovne.

Najväčšie bludisko svojho druhu v strednej Európe sa nachádza práve v tomto kráľovskom meste, má za sebou prvý mesiac fungovania.

Celkovo 20-tisíc sadeníc brestov tu stvorilo labyrint, v ktorom prejsť 40 metrov vzdušnou čiarou môže trvať aj pol hodiny. Alebo sa to nemusí podariť vôbec. Lebo ste sa stratili.

Čítajte viac: https://vychod.sme.sk/c/22974001/chcete-sa-stratit-v-starej-lubovni-je-idealna-moznost-vyrastlo-tam-jedinecne-bludisko.html


Čertova pec, slovenské Pompeje, voskové figuríny a ďalšie: Toto je 7 tipov na výlet v okolí Topoľčian

Hradisko Valy - Bojná Hradisko Valy - Bojná (zdroj: Hradisko Valy)

Krásne miesta sú aj v blízkosti Topoľčian. Prístupné sú do hodiny jazdy autom a všetky zvládnu aj deti.

V okolí Topoľčian sa nachádza množstvo zaujímavých miest. Vybrali sme pre Vás sedem, ktoré sú doslova na skok.

Čítajte viac: https://mytopolcany.sme.sk/c/22979541/topolcany-sedem-tipov-na-vylet-v-okoli.html


Úrad nepovolil zasypanie vzácnych mokradí. Môžu sa stať chránenou lokalitou

Ornitológ Vladimír Šrank (vľavo) a zoológ zo ŠOP SR Stanislav Harvančík poukázali na prínos Košských mokradí. Ornitológ Vladimír Šrank (vľavo) a zoológ zo ŠOP SR Stanislav Harvančík poukázali na prínos Košských mokradí. (zdroj: Igor Roško)

V okolí obce Koš v okrese Prievidza vzniklo banskou činnosťou niekoľko mokradí. Za štyridsať rokov sa postupne stali vzácnym biotopom, v ktorom žije veľké množstvo vtákov a iných živočíchov. Keďže mokrade vznikli banskou činnosťou, Hornonitrianskym baniam Prievidza z banského zákona vyplávala povinnosť poddolované územie rekultivovať na ornú pôdu.

„To znamená mokrade zasypať inertným materiálom, zabezpečiť technickú a biologickú rekultiváciu a vrátiť ich na poľnohospodárske účely. Horná Nitra by naplnením litery zákona definitívne prišla o tieto vzácne biotopy,“ vysvetlila tlačová hovorkyňa Hornonitrianskych baní Prievidza Adriana Siváková.

Čítajte viac: https://myhornanitra.sme.sk/c/22979238/vzacne-kosske-mokrade-su-zachranene-urad-ich-zasypanie-nepovolil.html


Na Záhorí chcú postaviť unikátnu ekologickú stavbu. Sídliť v nej bude základná škola

Nová škola v Plaveckom Štvrtku by mala po zrealizovaní projektu vyzerať takto. Nová škola v Plaveckom Štvrtku by mala po zrealizovaní projektu vyzerať takto. (zdroj: archív: Martin Pribila)

Základná škola v Plaveckom Štvrtku už bol takom havarijnom technickom stave, že školu museli zatvoriť. Žiaci sa od septembra 2021 učili v náhradných kontajnerových priestoroch.

Obec sa rozhodla postaviť novú školu, bude však neobyčajná. Nová škola bude zelená, digitálna a komfortná pre fyzické i psychické zdravie učiteľov a žiakov. Možno ju nazvať i priekopnícky projektom či svetovým unikátom. Bude sa uchádzať o podporu z plánu obnovy.

Čítajte viac: https://myzahorie.sme.sk/c/22976776/na-zahori-chcu-postavit-unikatnu-ekologicku-stavbu-sidlit-v-nej-bude-zakladna-skola.html


Kúpanie sa, výborná zmrzlina i krásne výhľady: Vydajte sa na bicykli popri Dunaji

(zdroj: Anton Hrachovský)

Výlet popri Dunaji ponúka množstvo lákadiel, zvládnu ho i rodiny s deťmi. V článku sa dozviete, čo všetko sme po ceste videli a zažili.

Čítajte viac: https://mynovezamky.sme.sk/c/22957712/po-slovensku-na-bicykli-na-dvoch-kolesach-popri-dunaji-az-do-madarska.html


SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Regióny

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
 2. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 3. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 4. Dôležitosť duševnej pohody
 5. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň
 6. Druhý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 7. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 8. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 1. Nivy oslávili prvé narodeniny a takmer 13 miliónov návštevníkov
 2. Zuzana Bednárová: V Prešove je ešte veľa vecí na zlepšovanie
 3. Dni nezábudiek prispejú na zachovanie prevádzky Linky dôvery
 4. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 5. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 6. Dôležitosť duševnej pohody
 7. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
 8. Metropolis ostáva bez inflačnej doložky
 1. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané 13 114
 2. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať? 7 313
 3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 7 232
 4. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 5 938
 5. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň 5 920
 6. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 5 830
 7. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 5 084
 8. Dôležitosť duševnej pohody 4 677
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Martina Paulenová: Sama na samote
 2. Robert Puk: Komu ukradol parkovaciu politiku v Bratislave kandidát na primátora Bratislavy Rudolf Kusý?
 3. Ján Marton: Vlčanova politická tragédia sa dokonala na technickom oleji v PL krmivách.
 4. Denisa Tomíková: Nie je vodič ako vodič
 5. Pavel Macko: Nie násiliu v uliciach a extrémistickému teroru!
 6. Eva Gallova: Vtipy, tipy, frky
 7. Marek Kytka: Skvelý Slafkovský, ukážkový gól Tomáša Tatara, či hviezdne duo večera Nečas s Burnsom
 8. Peter Kuchár: Moja cesta do pekla... (I.)
 1. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 800
 2. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 6 286
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 4 465
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 039
 5. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 3 876
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 760
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 190
 8. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 755
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Blogy SME

 1. Martina Paulenová: Sama na samote
 2. Robert Puk: Komu ukradol parkovaciu politiku v Bratislave kandidát na primátora Bratislavy Rudolf Kusý?
 3. Ján Marton: Vlčanova politická tragédia sa dokonala na technickom oleji v PL krmivách.
 4. Denisa Tomíková: Nie je vodič ako vodič
 5. Pavel Macko: Nie násiliu v uliciach a extrémistickému teroru!
 6. Eva Gallova: Vtipy, tipy, frky
 7. Marek Kytka: Skvelý Slafkovský, ukážkový gól Tomáša Tatara, či hviezdne duo večera Nečas s Burnsom
 8. Peter Kuchár: Moja cesta do pekla... (I.)
 1. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 800
 2. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 6 286
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 4 465
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 039
 5. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 3 876
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 760
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 190
 8. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 755
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťZatvoriť reklamu